Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Puhkepäev. Ralliässade mõõduvõtt

11. juuli 2014, 00:00

Rally Estonia pole pelgalt võidukihutamine Lõuna-Eesti kitsastel külateedel, ralliautosid näeb ka Tartu südalinnas, lisaks leidub meelelahutusprogrammis midagi kõigile pereliikmetele.

Kui tartlastele mainida Pirogovi, ei meenu neile esmalt kuulus vene kirurg Nikolai Pirogov, vaid temanimeline plats Raekoja taga. Suveõhtuti näeb seal kümneid noori õlut rüüpamas. Täpselt nädala pärast aga avaneb Pirogovi platsi juures sootuks teine pilt. Tee äärde on tõmmatud lindid ning nende taga seisavad eesti rallifännid, riigilipud käes. Kuulda on motomürinat ning näha üksteise järel startivaid autosid, mis mööda munakiviteed Toomemäele pürgivad.

Nimelt toimub seal Rally Estonia raames linnakatse, mil pikkust 1,33 kilomeetrit. Võistluse kõne­isik Margus Kiiver ütleb, et see on ilmselt tänavuse võidukihutamise tõmbenumber: “Seda on väga mõnus ligidalt vaadata, Toomemägi pakub selleks ideaalseid võimalusi.” Rally Estonia ise kestab neljapäevast laupäevani, ning sõidetakse Tartu-, Valga-, Põlva- ja Võrumaa kruusateedel.

Lastealad pere pisimatele. Ilmselt peavad paljud rallivõistlust meeste mängumaaks, ent Kiiver kinnitab, et meelelahutust on nädalavahetuse jooksul kõigile pereliikmetele. Ralli võistluskeskuses Tehvandi staadionil on avatud lasteala ning kaubandustänav. Need on ka Tartus, samuti on seal Anne&Stiili naisteala. Lisaks esineb reede õhtul Raekoja platsil paljude lemmik Ott Lepland.

Ent naaseme põhiosa ehk võistluse juurde. “Meil on tegelikult kolm võistlust ühes – FIA autoralli Euroopa meistrivõistluste ametlik etapp, FIA Historic-autode Euroopa meistrivõistluste etapp ja Eesti autoralli meistrivõistluste etapp,” räägib Margus Kiiver. “Oodata on umbes 170 võistlejat. Nagu tehnikaspordis ikka, mõnigi võistleja võib juba eelnevalt tehnikaprobleemide tõttu ära kukkuda, aga umbes sinnakanti võiks see number olla. Varasematel aastatel oli see 120–130 kanti, seega ollakse kõvasti kasvanud.”

Hoidkem pöialt eestlastele. Väliskülalistest toob ta üldvõidu soosikutena välja Ðkoda tehasemeeskonnas sõitvad Esapekka Lappi (Soome) ning Sepp Wiegandi (Saksamaa). Aga ega Eesti mehedki alla jää, parimatest on kohal Ott Tänak, Karl Kruuda, Martin Kangur ning Siim Plangi. Eriti just kahelt esimeselt ootavad rallisõbrad sekkumist esikohakonkurentsi.

Kas on reaalne lootus, et mõni meie meestest võidab? “Väga realistlik lootus. Niisama käed taskus istudes ei tule muidugi midagi, tööd tuleb teha, aga eeldused on loodud. Soosikukoorem võib ehk natuke kehvasti mõjuda, aga küll poisid hakkama saavad.” Hea eeskuju on ka eelmisest aastast, siis jättis ralli üldvõidu koju Georg Gross ühes kaardilugeja Raigo Mõlderiga. Tänavu istub Mõlder juba Tänaku kõrvalistmel. Rally Estonia võitja on selge 19. juuli õhtuks.

 

Fookuses

  • Rally Estonia

17.–19.07 Tartus ja Lõuna-Eesti teedel.
Tartu linnakatse 18. juulil kl 20. Live-ülekannet saab jälgida TV6, TV3 Play ning Delfi vahendusel.

Piletid: eelmüügist 24 eurot (kuni 13. juulini), kohapeal 30 eurot. Ühe kiiruskatse pääse 10 eurot.

Tasub teada

  • American Beauty Car Show

18.–20.07 Haapsalus Piiskopilinnuses, Kiltsi lennuväljal
Ameerika autodele mõeldud vabaõhuüritus, mille raames toimuvad näitus, kokkutulek ja kiirendusvõistlus. Muusikutest esinevad Uriah Heep, Matchbox, Winny Puhh, Lenna jpt.
Piletid: 39 eurot (kahe päeva pilet), 7–12aastastele lastele 7 eurot, alla 7aastastele tasuta.

www.american.ee

  • Jõgeva Treff

31.07–03.08 Jõgeval
Mootorratturite suve suursündmusel on kavas erinevad ekskursioonid, samuti motoparaad.
Laager pannakse püsti Kuremaa mõisapargis ning seal esineb reede õhtul Kolumbus Kris, laupäeval Köömes. Igal õhtul on DJ-puldis Onu Bella.
Osavõtumaks: 27 eurot

www.jogevamc.ee

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. July 2014, 21:13
Otsi:

Ava täpsem otsing