Reede 24. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pangad: ostke kroone

Rainer Saad 14. juuli 2014, 14:43

Citigroup ja BNP Paribas soovitavad oma klientidel osta Norra ja Rootsi krooni, kuna eelmise nädala inflatsiooninäitajad annavad nendele valuutadele tuge.

Eelmisel nädalal avaldatud inflatsiooniraportid näitavad Norra ja Rootsi inflatsiooni kiirenemist, mis võib tähendada, et baasintresside langetamine on vähemalt lähiajaks möödas. See toetaks ka mõlema riigi valuuta kurssi.

„Mõlemad valuutad kallinevad,” ütles Prantsuse panga BNP Paribas globaalse valuutastrateegia juht Steven Saywell Bloombergile. „Turud on läinud liiga kaugele intressimäära kärpe arvestamisel.”

Norra inflatsioon kasvas juunis 2,4 protsendini, mis on viie aasta kõrgeim. Rootsi inflatsioon oli juunis 0,2 protsenti, mis on kõrgeim pärast 2012. aasta oktoobrit.

Maailma suurim valuutakaupleja Citigroup prognoosib, et Norra kroon tugevneb järgmise 12 kuu jooksul praeguselt tasemelt euro vastu umbes 4% ning Rootsi kroon euro vastu umbes 3%.

Danske Banki viimase prognoosi järgi pole Norra keskpangalt baasintressi langetamist oodata. „Me ei oota Norra majandusele edasist nõrgenemist ja baasintressi langust,” vahendas Bloomberg Danske Banki vanemanalüütik Morten Helti sõnu.

Norra keskpank ootab selle aasta majanduskasvuks ilma nafta- ja gaasituludeta 2%. Rootsi keskpank prognoosib majanduskasvuks 2,5% sel ja 3,1% järgmisel aastal.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. July 2014, 10:22
Otsi:

Ava täpsem otsing