Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Turismitalud kasvulainel

16. juuli 2014, 00:00

Eesti turismitaludel läks möödunud aastal hästi ja ka tänavu oodatakse head minekut. Suurt osa talude edus mängivad firmad, kes korraldavad üha kallimaid ja uhkemaid suvepäevi.

“Oleme kogu hoole ja armastuse turismitallu pannud ja on näha, et see hakkab ära tasuma,” ütles Luhtre turismitalu perenaine Marje Schmidt.

Schmidti sõnul panustavad ­ettevõtted suvepäevadesse märgatavalt rohkem. “Masu ajal oldi tagasihoidlikud, aga nüüd tellitakse esinema üha kallimaid bände, samuti võetakse juurde lisateenuseid,” rääkis ta.

Endla Turismitalu üks omanikke Jonel Põld rääkis, et ettevõtete üritused sõltuvad rahakoti paksusest ehk kui raha on, siis ka suvepäevi korraldatakse. Suuremad ettevõtted plaanivad üritusi pikalt ette ja kasutavad ürituste korraldamiseks firmasid.

Omaette või perega jõuavad turismitallu Schmidi sõnul need, kes otsivad maalähedust, aga ei taha loobuda mugavustest.

Müüb suuline reklaam. Ettevõtte edukusele aitab ajalehereklaamist paremini kaasa suuline reklaam, ütles Kuke turismitalu omanik Jüri Lakspere. “Sõna levib suust suhu, sõbra või tuttava soovitus on oluline,” ütles ta.

Schmidt märkis, et turismi­talu edukaks tegutsemiseks peab olema nähtav turismiveebisaitidel.

Koostööpartnerid peavad olema usaldusväärsed. Sageli toimivad tursmitalud omamoodi kogukonnaettevõtluse osana – turismitalu pakub näiteks majutust ja toitlustust, lähedal asuv ettevõte seikluslikku ajaviidet. Lakspere hinnangul ei saa seega väita, et lai tegutsemisvaldkond oleks edu pant.

Temaga nõustus Põld, kes rõhutas, et oluline on leida head koostööpartnerid ja ise pühenduda oma asjale.  “Päris nii pole mõtet, et ise taon trummi, olen õhtujuht ja mida kõike veel,“ ütles ta.

Põld lisas, et partnerite valikul peab olema hoolas, näiteks tasub läbi proovida nende teenused. “Ei saa pakkuda inimestele seda, mida ise kogenud ei ole,” sõnas Põld.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. July 2014, 21:04
Otsi:

Ava täpsem otsing