Kolmapäev 1. märts 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Hyundai müüb logistikaüksuse

Juhan Lang 17. juuli 2014, 12:55

Lõuna-Korea Hyundai Group sõlmis täna tehingu, millega müüb oma logistikaüksuse Jaapani finantsteenuste firmale Orix.

Hyundai Group soovib Hyundai Logisticu müügitehingult teenitud 600 miljardi voni ehk 581,5 miljoni dollariga kindlustada piisava kapitali võitlemaks langusega oma põhitegevuses ehk globaalses mereveondusäris.

Ettevõtte teatel lisatakse kogu 88,8% logistikaüksuse osaluse müügist saadud tulu 2,1 triljonile vonile, mis on viimase kuue kuu jooksul oma teiste varade müügilt finantsseisu parandamiseks juba kõrvale pandud.

„Selle müügiga oleme teostamas enese päästmisplaani. Loodame, et me ei pea end enam võla- ja likviidsusprobleemidega vaevama,“ teatas ettevõte ametlikus teadaandes.

Üleilmne mereveondus on Wall Street Journali andmetel olnud languses juba kuus aastat. Ajaleht kirjutab, et õitseaegadel telliti suuri laevu, ent need pandi tööle just siis, kui majanduse aeglustumine vähendas nõudlust. Liiklus Aasia-Euroopa liinidel on olnud eriti nõrk, eriti viimased kaks aastat.

Hyundai Group on väikseim kolmest konglomeraadist, mis eraldati pärast Hyundai impeeriumi lagunemist üle kümne aasta tagasi. Teised eraldatud ettevõtted on Hyundai Motor ja Hyundai Heavy Industries.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. July 2014, 12:55
Otsi:

Ava täpsem otsing