Börs: Turud taastusid tänu investorite optimismile

Raido Neemre 18. juuli 2014, 23:34

USA turud olid täna tõusuteel. S&P 500 taastus oma suurimast langusest viimase kolme kuu jooksul tänu investorite heameelele hiljutiste ettevõtete kvartalikasumite üle. Ühtlasi rahustas investoreid geopoliitiliste pingete rahunemine.

"Tänased tõusud on seotud oodatust paremate kvartalitulemustega ettevõtetelt nagu Google ja General Electric ning samuti faktiga, et peale lennuki allatulistamist ja Gaza sektorisse tungimist ei ole järgnenud kardetud pingete eskaleerumist,” sõnas Edward Jonesi investeerimisstrateeg Kate Warne.

Google teatas oodatust paremast kasumist ning tegi 3,7% tõusu. General Electric kukkus 0,9%. Ettevõtte kasum vastas prognoositule ning ettevõte liikus edasi Synchrony Financiali aktsiate esmaemissiooniga.

International Business Machines kukkus 0,5% peale seda, kui avalikustati, et nende kasum on juba üheksa järjestikku kvartalit languses olnud.

Euroopa lennufirmade aktsiad olid täna languses. Air France-KLM kukkus 2,1%, odavlennu firma Ryanair tegi 1,9% languse.

Volvo kukkus 5,4%. Maailma suuruselt teine veoautode tootja teatas kvartalitulemustest, mis jäid allapoole analüütikute prognoositust.

"Järgmisel nädalal avalikustab oma kvartalitulemused umbes 150 S&P ettevõtet. Selle nädala tulemused on olnud üsna head," märkis BTIG analüütik Dan Greenhaus.

"Ma ootan midagi, mis muudaks tõusvate hindadega turgu. Praegusel hetkel ei ole midagi muutunud, lisas Greenhaus.

Dow Jones tegi 0,73% tõusu ning lõpetas päeva 17100, 18 punktil. S&P 500 kasvas 1,03% ning sulgus 1978,22 punktil. Nasdaq tegi 1,57% tõusu ning lõpetas päeva 4432,15 punktil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. July 2014, 23:34
Otsi:

Ava täpsem otsing