Noored juristid tungivad peale

Alyona Stadnik, Aivar Hundimägi 19. juuli 2014, 10:07

Uue põlvkonna advokaadibürood astuvad tugevasti vanadele tegijatele kandadele, selgub sel nädalal ilmunud Äripäeva advokaatide dividendide edetabelist.

Näiteks on esimest korda Äripäeva koostatud advokaatide dividendide edetabelis Kuldar-Jaan Torokoff (35). Kõrgel 15. kohal asuv noor advokaat on üks 2011. aasta suvel asutatud Advokaadibüroo Fort partneritest.

Eesti ühe nimekama advokaadi Aare Targa büroos töötanud Kuldar-Jaan Torokoff ärgitas kolm aastat tagasi oma nelja kolleegi Tark Grunte Sutkiene advokaadibüroost lahkuma ning looma oma bürood. Nii pandi 2011. aasta suvel alus advokaadibüroole Fort (endine Nordeus), kus partneriteks viis noort õigusspetsialisti.

Igal aastal eraldi kokkulepe

Torokoff on büroo asutaja ning äriregistri järgi ka ainuomanik. Eelmisel aastal maksis büroo partneritele dividendidena välja 268 198 eurot. Büroo partnerite osad on ühises omandis ning kasumi jaotus lepitakse igal aastal eraldi kokku koos partnerite isiklike eesmärkide ja ülesannetega.

“Me oleme leppinud kokku, et iga-aastast konkreetset kasumi jagunemist partnerite vahel me väljaspool büroo partnerite ringi ei aruta,” ei ava Torokoff kaarte.

Kõige suuremaks kordaminekuks peab Torokoff seda, et eelmisel aastal laienes büroo Lätti ja Leetu, mistõttu võetigi kasutusele uus kaubamärk Fort senise Nordeuse asemel.

“Erinevalt Eestist on teistes Balti riikides uue põlvkonna esiletõus seniste tuntud kaubamärkide kõrvale alles ees ning meie büroo on alles esimene uue põlvkonna büroo, mis tegutseb kõigis Balti riikides,” räägib Torokoff.

Tõusnud 25 suurema sekka

Lühikese ajaga on Fort tõusnud Eesti 25 suurema advokaadibüroo hulka. Eelmisel aastal oli advokaadibüroo käive 614 407 eurot ja kasum 187 412 eurot.

Torokoffi sõnul peavad Forti partnerid käibe- ja kasuminumbritest palju olulisemaks saavutuseks seda, et konservatiivsel õigusteenuste turul on Forti klientideks suuremad Eestis tegutsevad pangandusgrupid, sõltumatud finantseerimisasutused ja globaalsed finantsinstitutsioonid.

“Oleme nõustajatena osalenud ka kõigis regiooni olulisemates kinnisvaraturu tehingutes,” lisab Torokoff.

Tema sõnul ei mõjuta asjaolu, et senine areng on olnud palju kiirem ka kõige optimistlikumatest eeldustest, kuidagi nende lähenemist büroo ülesehitamisse. “Käibe kasv ei ole meile omaette eesmärgiks,” lausub ta.

Büroo loomine oli loogiline areng

Oma büroo loomise otsust põhjendades lausus Torokoff, et see oli Forti asutajapartneritel loogiline areng. “Tundsime, et meile sobivate põhimõtete järgi ja motiveerituna advokaaditööga tegelemiseks pidime ise looma endale vajalikud tingimused ja raamistiku,” räägib Torokoff.

 “Töötasime pikka aega kõik ühes büroos (Tark Grunte Sutkiene – toim), arutades sageli hilistel õhtutundidel ja nädalavahetustel erinevate probleemide üle ja üritades leida lahendusi võimatuna näivatele olukordadele. Ühel hetkel jõudsime lihtsalt tõdemuseni, et toimime meeskonnana justkui eraldi büroo teise büroo sees, ning selle tõdemuse saabudes oli lahkumine kõigile arusaadav, kiire ja sõbralik,” selgitab Torokoff.

Ta rõhutab ka meeskonnatöö olulisust. “Stressi¬rohkes olukorras annab just kolleegide positiivne eeskuju sageli lisajõudu, et teha veel täiendav pingutus, mis lõpuks võib saada kliendi aitamisel määravaks ja viia lahenduseni,” räägib ta.

Noored saavad kõvasti vatti

Torokoffi sõnul on tema põlvkond advokaate just see vanusegrupp, kes on kõigis suuremates ja tuntumates büroodes teinud viimase aastakümne jooksul ära valdava osa sisulisest spetsialistitööst. “Seega kuigi kaubamärk Fort on õigusturul alles lühikest aega, ei ole meie büroo partnerid oma valdkondades uued tegijad. See selgitab ka meie büroo senist väga kiiret arengut,” tõdeb ta.

Torkoffi sõnul on advokaaditöös isiklikul kogemusel väga suur tähendus, kuid see ei ole tingimata seotud vanuse, vaid töökuse ja enesekriitikaga. “Ilma iga päev pingutamata paremaks advokaadiks ei saa, nii võib saada vaid vanemaks advokaadiks,” ütleb Torokoff.

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. July 2014, 10:07
Otsi:

Ava täpsem otsing