Kurikuulus duo rajab Koplisse veepargi

Harry Tuul 23. juuli 2014, 12:35

Ettevõte Fond Control, mis kuulub Maksim Sorokinile ja Dmitri Perepelitsõnile, plaanib ehitada veekeskuse Kopli liinide piirkonda, kirjutas kinnisvaraportaal adaur.ee

Äripäev on varem kirjutanud Sorokini ja Pereplitsõni omapärasest ja ebaseaduslikust ärist, kui nad kauplesid ebaseaduslikult mitteeluruumidesse ehitatud “korteritega”. Samuti oli nende ettevõtte segatud skeemi, kus pakuti litsentsita kõrge tootlusega hoiustamist ehk sisuliselt mängiti panka.

Fond Control juhatuse esimehe Dmitri Perepelitsõni sõnul sai ettevõte juba pealinna võimudelt seoses veepargi algatusega lootust andva vastuse. „Meie ettepanekut veepargi ehitamise kohta nimetati üldplaneeringute osakonnas uueks, aga tähelepanuväärivaks ideeks. Pealinna linnaplaneerimise amet aga tunnistas, et toetab selliste objektide rajamist Kopli liinide piirkonnas,“ teatas Perepelitsõn.

Territooriumi hoonestamise konkursi tingimuste eelhinnang näitas siiski, et sellise objekti rajamine on võimalik, kuigi selleks on vaja muuta territooriumi detailplaneeringut, kuna kehtib planeering ei eelda niivõrd suurte objektide rajamist.

Selleks et veepargi rajamine osutuks võimalikuks, tuleb muuta detailplaneeringut, ühendades mitu väiksema pinnaga krunti. Lisaks rikuks suur arhitektuuriprojekt piirkonna ajaloolist ilmet. Seetõttu hakkavad veepuhkuse keskuse erinevad osad tõenäoliselt asuma omavahel ühendatud väiksemates ehitistes, teatas Perepelitsõn.

2012. aastal Äripäeva kinnisvarafirmade TOPi võitnud ja 2013. aastal kiirelt kasvavate kinnisvarabüroode hulka jõudnud Fond Controli kasv on praeguseks peatunud. Ettevõtte mullused majandustulemused võtsid suuna kahanemisele. Käive vähenes 734 tuhandelt 389 tuhande euroni ning kasum kuivas olematuks 160 600 eurolt 2268 euroni. See eest maksis ettevõtte omanikele kopsakaid dividende summas 270 000 eurot.

Äripäev on varem korduvalt kirjutanud Fund Controli kahtlastest tegevustest:

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. July 2014, 11:20
Otsi:

Ava täpsem otsing