Töövaidluste arv näitab langustrendi

28. juuli 2014, 09:52

Töövaidluskomisjonidele esitati esimesel poolaastal 1192 avaldust, mis on 23% vähem kui eelmise aasta samal perioodil, teatas tööinspektsioon.

Töötajad esitasid esimesel poolaastal 1033 avaldust, mis sisaldasid kokku 1837 erinevat nõuet. Tööandjatelt laekus samal perioodil 159 avaldust.

Tööinspektsiooni peajuristi Elina Soometsa sõnul olid töötajate avaldused peamiselt seoses maksmata töötasuga ning töölepingu lõppemisel sissenõutavaks muutunud nõuetega.

„Töövaidluste arv jätkab vähenemist ning on jõudnud viimase kümne aasta madalamale tasemele, kuid tõuseb tööandjate esitatud avalduste osakaal. Selle pinnalt ei saa veel kindlalt väita, et töötajate rikkumisi esineks rohkem. Pigem on tegemist tööandjate teadlikkuse tõusuga.“

Soomets lisas, et kui 2013. aastal esitatud avaldustest sisaldas iga kolmas tööandja poolt esitatud avaldus töölepingu ülesütlemise vaidlustamise nõuet, siis sel aastal juba iga teine.

Töösuhteid kontrollis tööinspektsioon esimesel poolaastal 355 korral ning tuvastati 921 rikkumist. 

Sõidukijuhtide töö- ja puhkeajaga seoses tuvastati 354 rikkumist. Sõidukijuhtide töö- ja puhkeaja kontrolli käigus tuvastati sagedamini ööpäevase puhkeaja nõuete rikkumisi veoseveol ning ettenähtust lühema vaheaja rakendamist veoseveol.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. July 2014, 09:52
Otsi:

Ava täpsem otsing