Uus petuskeem: kelm esineb tööinspektorina

28. juuli 2014, 09:37

Tartu politsei hoiatab inimesi kelmide eest, kes külastavad ettevõtteid ja esitlevad end tiööinspektsiooni inspektoritena, teatasid tööinspektsioon ning politsei- ja piirivalveamet.

Viimastel päevadel on tööinspektsioon saanud mitu teadet selle kohta, et Tartus on end tööinspektoritena esitlenud kelmid külastanud linna ehitusettevõtteid. Ettevõtte territooriumile libainspektoritena saabunud kelmid on peatanud töö sooviga kontrollida töötingimustest kinnipidamist.

Väidetavate puuduste korral on inspektoritena esinenud kelmid ähvardanud ettevõtet kuni 800eurose trahviga.

Politseile teadaolevalt ei ole seni keegi kelmuse ohvriks langenud, kuid korrakaitsjad tuletavad meelde, et kui ettevõtte territooriumile saabub tööinspektor sooviga midagi kontrollida, on ta kohustatud küsimise peale töötõendit näitama. Kui isik töötõendi näitamisest keeldub, tuleks asjaolude selgitamiseks helistada tööinspektsiooni üldnumbrile 626 9400 ning küsida, kas sellenimeline inimene on tööinspektor või mitte.

Kõigil, kel on olnud kokkupuuteid sellise skeemiga, palub politsei endaga ühendust võtta, et kelmidele kiiremini jälile jõuda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    29. July 2014, 14:07
    Otsi:

    Ava täpsem otsing