Töögrupp üritab peatada seakatku levikut Baltimaades

30. juuli 2014, 15:53

Baltimaad moodustavad peaveterinaararstidest töögrupi, mis töötab 15. augustiks ennetavad meetmed seakatku levitamise peatamiseks.

Eesti põllumajandusministeeriumi teatel taotlevad Balti riigid Euroopa Komisjonilt ka sigade hukkamisega seotud kulude täielikku kompenseerimist.

Eesti põllumajandusministri Ivari Padari sõnul on Baltimaad ja Poola seakatku leviku osas puhvriks kogu Euroopa Liidule, mistõttu on põhjendatud ka täiendavate rahaliste vahendite taotlemine Euroopa Komisjonilt. „Seda raha kasutaksime ennetavateks meetmeteks seakatku leviku tõkestamisel ning põllumeeste toetamiseks seakasvatuselt teistele tegevusaladele üleminekul,“ ütles Padar pressiteates.

Nii Lätis, Leedus kui ka Poolas on juulikuu jooksul diagnoositud mitmeid sigade Aafrika katku juhtumeid. Seni Eestis sigade Aafrika katku diagnoositud ei ole, kuid 40 km ulatuses Läti piirist on kehtestatud puhvertsoon. Sellesse jäävates seakasvatusettevõtetes ja taludes loomi kontrollitakse ning keelatud on elusloomade toomine ja väljaviimine tsoonist ilma järelvalveasutuse loata. Puhvertsooni jäävad kõik Valgamaa vallad, Võrumaal Antsla, Mõniste, Urvaste ja Varstu vald ning Karksi vald Viljandimaal.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. July 2014, 15:53
Otsi:

Ava täpsem otsing