Belokrõlovi miljoneid keeruline saada

Eliisa Matsalu 01. august 2014, 17:30

Võimalus suurpetturilt Oleg Belokrõlovilt ülejäänud 24 miljonit maksukahju kätte saada on väike, ütles maksuameti peadirektor Marek Helm.

Maksuameti peadirektor Marek Helm lausus, et käibemaksu suurpetturi Oleg Belokrõlovi 30 miljoni euro suurusest maksukahjust praeguseks vaid veerandi kättesaamist ei saa pidada rahuldavaks. Olgugi et maksuameti eesmärk on kogu summa saada, on Helmi sõnul maksuhalduri võimalused selleks väikesed, sest Belokrõlovi juhtumist sai riik kogu vara, mida oli seadusega võimalik süüalustega seostada. Helm lisas, et kriminaalmenetlusega suutis riik tuvastada reaalsed maksukahju korraldajad ja nad oma varaga panna vastutama.

„Siiski on juba praegu maksuhalduri laual Belokrõlovi kohtuasjas süüdistatud äriühingute INV T OÜ ja Adrian Arendus OÜ maksuvõlg 3,6 miljonit eurot, mille sissenõudmisega maksuhaldur tegeleb,“ rääkis Helm. Maksuamet nõuab võla tasumist esmajoones äriühingutelt, seejärel kontrollitakse kolmandate isikute vastutust selle maksuvõla eest.

Helm selgitas, et maksukorralduse kohaselt isikud, kes on süüdi maksualases kuriteos, vastutavad äriühingu kaudu. Sestap Belokrõlovi juhtumis on maksuhalduri tõendamiskoormus madalam kui tavaliselt, kuna kohtualused on juba mõistetud süüdi.

Juunis mõistis Harju maakohus kokkuleppemenetluses süüdi suurejoonelise käibemaksupettusega tegelemiseks kuritegeliku ühenduse loonud Oleg Belokrõlovi ja tema üheksa kaasosalist, kelle tõttu jäi riigil saamata 30,2 miljonit eurot. Sellest summast sai riik reaalselt tagasi umbes veerandi, pettust juhtinud Belokrõlov sai tingimisi vanglakaristuse. Helm on varem Äripäevale öelnud, et petturi karistus ei pane õiglust tunnetama. Kuigi karistus pole maksuameti otsustada, on ametil õigus kurjategijatelt maksukahju sisse nõuda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. August 2014, 15:56
Otsi:

Ava täpsem otsing