Pühapäev 23. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Troonide mäng elavdab Horvaatia turismi-ja filmitööstust

Raido Neemre 01. august 2014, 20:55

Laialdast populaarsust kogunud telesari Troonide mäng on äratanud turistides huvi Horvaatia vastu, kus suur osa fantaasiasarjast filmiti.

„Tänu Troonide mängule tulevad paljud inimesed külastama Dubrovniku ja Spliti vanu linnamüüre,“ sõnas turismi aseminister Ratomir Ivicic. „Sarja viies osa filmitakse Sibenikus, mis on samuti väga ilus koht Horvaatias,“ lisas ta.

Troonide mäng, mille filmimiseks kasutati erinevaid kohti Euroopas, on huvi äratanud selliste kohtade suhtes nagu Dubrovnik, mis on ajalooline, UNESCO maailmapärandisse kuuluv Horvaatia sadamalinn. Nii Dubrovnikus kui Splitis korraldatakse nüüd Troonide mängu ekskursioone, mis viivad sarja radadele.

Mitmed rahvusvaheliselt tunnustatud telesaated ja filmid filmiti Jugoslaavia ajal Horvaatias; filmitööstusele mõjus halvavalt aga 1991. aastal riigis lahvatanud Horvaatia iseseisvussõda. Zagrebis on aga tänaseni alles riigi suur filmistuudio.

20 aastat hiljem on Horvaatia filmisektor jätkuvalt paranemas ning Troonide mäng võib suure tõenäosusega tuua tuntud režissöörid tagasi.

Kohalik ärijuht, Ivica Mudrinic, oli Horvaatia tähelepanu tõmbamise osas väga positiivne.

„Kui midagi on edukas, siis tavaliselt tõmbab see ligi ka teisi sarnaseid projekte. Aeg näitab. Siin on nii väga tublisid ja andekaid inimesi lisaks regiooni enda kasuks rääkivatele teguritele,“ märkis Horvaatia Tööliste Ühenduse juht.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. August 2014, 20:55
Otsi:

Ava täpsem otsing