USA aktsiaturg korrektsioonita juba 1042 päeva

Mait Kraun 11. august 2014, 18:40

Viimane suur aktsiahindade korrektsioon toimus nii ammu, et Hollywoodil on olnud piisavalt aega vorpida valmis kolm erinevat „X-Men“ filmi, kirjutab CNN Money.

Tehnilist korrektsiooni, mis tähendab 10 või enama protsendilist langust, pole USA S&P 500 aktsiaindeks teinud juba 1042 päeva järjest.

„On väga ebaloomulik, et turul ei ole nii pikalt korrektsiooni olnud,“ ütles investeerimisfirma JMS investeeringute strateeg Mark Luschini.

S&P 500 Capital IQ andmetel esineb korrektsioon tavaliselt iga pooleteise aasta tagant. Viimasest korrektsioonist on möödunud aga juba kolm aastat – viimati juhtus see 2011. aasta oktoobri alguses.

Eelmisel nädalal tundus, et kauaoodatud langus võib suurenenud geopoliitiliste riskide tõttu ning spekulatsioonidele intressimäärade tõusust olla alanud. Saksamaa aktsiad näiteks langesid piisavalt, et olukorda korrektsiooniks määratleda.

Analüütikute sõnul on korrektsiooni edasi lükanud Föderaalreservi odava raha voolamine turgudele, oodatust tugevam majanduskasv USAs ning madal inflatsioon.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. August 2014, 18:40
Otsi:

Ava täpsem otsing