Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Prantsusmaa hiilib taas lepetest kõrvale

Birjo Must 14. august 2014, 12:26

Prantsuse valitsus loobus tänavu aastaks seatud eelarvepuudujäägi eesmärkidest, kuna riigi majandus toppab juba teist kvartalit järjest.

Eesmärkidest loobumine võib aga viia konfliktini teiste Euroopa partneritega, kes püüavad kokkulepitud eesmärke täita, vahendab Bloomberg.

Prantsuse rahandusministri Michel Sapini sõnul toimus meelemuutus seetõttu, et Euroopa suuruselt teise majandusriigi majanduskasvu näitaja oli teises kvartalis 0%. Bloombergi küsitletud analüütikud prognoosisid Prantsusmaale 0,1%-list kasvu.

Sapini kommentaarid muudavad uuesti küsitavaks Prantsusmaa suutlikkuse vastata euroala fiskaalnõuetele, mida riik aitas ise kehtestada. Samal ajal näevad teised riigid vaeva, et kärpida kulutusi ning viia läbi valusaid reforme, et nõuetele vastata.

Euroopa Komisjon on juba kaks korda lubanud Prantsusmaal eesmärkide täitmine edasi lükata.

„Kasvu puudumise põhjused tulenevad nii Euroopast kui ka Prantsusmaalt,“ ütles Sapin Europe 1 raadiole. „Reeglid annavad painlikkust sellele olukorrale, millega me silmitsi seisame.“

Prantsuse valitsus prognoosib nüüd tänavu aasta majanduskasvuks 0,5%, varem avaldatud 1% asemel. Riigi tänavu aastane eelarvepuudujääk ületab 4%, mis lepiti vähem kui neli kuud tagasi komisjonis kokku.

Kuigi Sapin keeldus tuleva aasta eesmärke kommenteerimast, arvas ta, et puudujääk ületab varem eesmärgiks seatud 3%. 

Täna selgus ka, et euroala suurima majandusruumi Saksamaa SKP kahanes teises kvartalis eelnenud kvartaliga võrreldes 0,2%, mis jääb allapoole analüütikute ootusi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. August 2014, 15:52
Otsi:

Ava täpsem otsing