Ilves: Tallinkile koidab kehv aasta

Juhan Lang 14. august 2014, 14:18

Tallinki väikeaktsionär ja tänavu Äripäeva investorite TOPis 13. kohale tulnud väikeinvestor Rene Ilves ei usu, et teine poolaasta võiks esimeses kvartalis tublisti ootusi petnud Tallinkile roosilisem tulla.

„See aasta saab Tallinkile kehv olema ja järgmine aasta on väävlidirektiivi mõju,“ nentis 122 470 euro väärtuses Tallinki aktsiaid omav investor. Ta viitas, et Tallinki suuromanik Enn Pant hindas viimasel aktsionäride koosolekul väävlidirektiivi kuluks 20-25 miljonit eurot.

Kommenteerides Tallinki teise kvartali aruandes viidatud konkurentsi tihenemist Eesti-Soome vahelistel laevaliinidel, osutas investor Soome juhtiva reisiparvlaevaliikluse kontserni Viking Line’i soodsamatele hindadele. „Eks jupp aega on juba räägitud Vikingi dumpingkonkurentsist, hea on äri ajada kui riik maksab toetusi – saab odavamalt kaupa müüa,“ märkis ta.

Oma aktsiaportfellis Ilves enda kinnitusel teise kvartali tulemuste pärast muudatusi teha ei plaani. „Aktsiahind on müümiseks liiga madal ja ostmiseks liiga kallis,“ selgitas ta.

Tallinna börsil on Tallinki aktsia täna langenud 2,36%, 0,66 eurole. Aktsia käive on olnud ligemale 19 4434 eurot.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2014, 14:01
Otsi:

Ava täpsem otsing