Suurbritannia tippjuhide ja töötajate palgavahe 143kordne

Raido Neemre 18. august 2014, 18:46

Suurbritannia tippjuhid teenivad keskmiselt 143 korda rohkem kui on nende alluvate keskmine palk, paljastas uus raport.

Juhtide ja töötajate palgalõhe on aastate jooksul väga palju kasvanud. 1998. aastal oli keskmise tegevjuhi palk 47 korda suurem kui tema alluva palk, vahendab High Pay Centre.

Kaevandusettevõtte Randgold Resources palgalõhe osutus üheks suurimaks: ettevõtte tegevjuht Mark Bristow teenib 4,4 miljonit naela aastas ehk 1498 korda nii palju kui tema ettevõtte keskmine töötaja.

Firmale järgnes Martin Sorrell ja WPP, kus tegevjuhi palk on 29,8 miljonit naela aastas, mis on 780 korda suurem ettevõtte keskmise töötaja palgast.

British American Tobacco, SAB Miller ja Unilever kuuluvad samuti 10 suurima palgalõhega ettevõtete hulka.

“Valitsuse andmed kinnitavad, et tavatöötajate palgad jätkavad langemist, kuid selge on see, et mitte igaüks ei tunne palga kahanemise valu,” sõnas High Pay Centre juht Deborah Hargreaves pressiteates.

“Kui juhid teenivad sadu kordi rohkem kui teised töötajad, siis loob see sügava ebaõigluse tunde,” lisas ta.

Suurbritannia ühiskonnas on hetkel käimas äge debatt ebavõrdsuse ja tegevjuhtide palga üle. Riigi valitsus on rakendanud meetmeid, mis piiraksid ettevõtete juhtide töötasu. Ühe meetmena peavad ettevõtted näiteks avalikustama oma tegevjuhi töötasu. Aktsionäridel on samuti otsustav hääl juhtide töötasu paketi otsustamisel.

“Ainus põjus, miks tippjuhtide palgad on võrreldes nende alluvate omadega nii kiiresti kasvanud on see, et see on siiani olnud aktsepteeritav,” lisas Hargreaves.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. August 2014, 10:25
Otsi:

Ava täpsem otsing