USA pangad valmistuvad Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumiseks

Raido Neemre 18. august 2014, 22:32

Wall Streeti pangad koostavad eelplaane viimaks mõned Londonis toimuvad tegevused Iirimaale, juhtimaks tähelepanu murele, et Inglismaa võib Euroopa Liidust välja astuda.

Bank of America-le, Citigroup-ile and Morgan Stanley’le lähedalseisvad allikad märkisid, et nad kaalusid Iirimaad Inglismaale alternatiivse sihtkohana juhul, kui Inglismaa peaks Euroopa Liidust välja astuma. Üks allikas märkis, et nad juba plaanivad osa oma tegevusest Iirimaale üle viia.

Allikad sõnasid, et suur osa nende plaanidest on siiski veel algfaasis, kuid lisasid, et USA pangad on alustanud valmistumist selleks, et Inglismaa võib ühel hetkel Euroopa Liidust välja astuda.

“Ausalt öeldes ma lausa ootan mõningate tegevuste Iirimaale viimist,” ütles üks Inglismaal asuva Wall Streeti panga juht. “Ma usun, et Iirimaa keskpangale ja valitsusele meeldiks see väga,” lisas ta.

Enamus USA ja Aasia panku on otsustanud oma peamised Euroopa operatsioonid koondada Inglismaale, andes sellega automaatselt loa pakkuda kõiki teenuseid kõigis 28-s Euroopa Liidu liikmesriigis.

USA pangajuhid aga märkisid, et tõenäoliselt ei anta Inglismaale enam samu õigusi juhul, kui riik liidust lahkub. Inglismaa peaminister David Cameron on lubanud läbi viia referendumi liidu liikmelisuse osas, kui tema konservatiivide partei võidab järgmise aasta mais toimuvad valimised.

Euroopa Keskpank aga valmistub kontrollima eurotsooni suurimaid panku selle aasta lõpupoole ning see on mõndades USA ametnikes tekitanud hirmu, et tegu lööb järjekordse kiilu Inglismaa ja ülejäänud Euroopa finantssüsteemi.

Enamus vaatlejaid usub, et kui Inglismaa peaks Euroopa Liidust lahkuma, siis Londoni alternatiiviks saavad tõenäoliselt kas Frankfurt või Pariis.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2014, 22:32
Otsi:

Ava täpsem otsing