Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

WSJ: Venemaa sanktsioonid külvavad Balti ettevõtete suhetesse segadust

Pille Ivask 18. august 2014, 12:02

Väljaanne Wall Street Journal kirjutas, et Venemaa vastusanktsioonid ei jäta puutumata ka Baltimaade ettevõtete omavahelisi suhteid, mis turul toimuvate muudatuste tõttu pingestuvad.

Nimelt teatas Leedu piimatööstus Pieno Þvaigþdes, et lõpetab ühepoolselt lepingu ühe Läti suurem piimatootjaga. Wall Street Journali sõnul on tegu Venemaa kehtestatud vastusanktsioonide tagajärjega.

Läti piimakooperatiivi Marsava juhataja Dace Pastare ütles, et piimatööstus põhjendas lepingu lõpetamist force majeure’iga, mis selgelt viitab Venemaa kehtestatud vastusanktsioonidele, mis keelavad Venemaale toiduainete ekspordi.

Pastare sõnul tähendab lepingu lõpetamine 125 000 euro suurust kahjumit, mis on 15% kuu käibest. Möödunud aastal oli ettevõtte käive ligi 11 miljonit eurot, olles seega suuruselt kolmas piimatootja Lätis.

Leedu piimatööstus ise teemat kommenteerima ei nõustunud.

Läti Farmerite Ühenduse juhatuse liige Sandra Stricka ütles, et teine leedulaste tehtud ootamatu muudatus lätlastele oli piima kokkuostuhinna järsk langetamine. Varasema 30 sendi asemel maksab tööstus piimatootjatele vaid 19 senti liitrist.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. August 2014, 12:02
Otsi:

Ava täpsem otsing