Puhkepäev. Hollywoodi stiilinäide, “Lucy” on järjekordne keskpärane suvefilm

22. august 2014, 00:00

Lavastaja Luc Bessoni värske linateos “Lucy” kahvatub tema varasemate meistritööde kõrval, filmi ei päästa ka tunnustatud näitlejad Scarlett Johansson ja Morgan Freeman.

Film esitab küsimuse, milleks oleks inimene suuteline, kui ta oskaks kasutada tavapärase kümne protsenti asemel sadat protsenti oma ajumahust? Teema tundub paljulubav. Nagu ka filmi algus, kus Taiwanis õppiv noor üliõpilane Lucy (Scarlett Johansson) satub ootamatult narkoärikate verisesse maailma. Poiss-sõber Richard (Pilou Asb¿k) ärgitab teda viima ühte luksushotelli salapärast kohvrit veel salapärasemale Mr. Jangile (Min-sik Choi) ja neiu lähebki. Richard lastakse tema silme all maha ning Lucyl tuleb oma elu eest võidelda.

Sisu pole ollagi. Hotellistseenid on intrigeerivad, samuti see, kui Lucy ühel hetkel leiab end voodilt lebamas, olles eelnevalt uinutatud, et tema kõhtu panna kotike kangete narkootikumidega. Kui üks kõrilõikajatest tüdrukut kõhtu lööb, valgub aine Lucy kõhus laiali. Selle tulemusena hakkab tüdruku ajumaht kasvama - ta suudab varsti asju liigutada, inimlikud emotsioonid kaovad ning ta muutub robotlikuks. Siin lähebki film käest ära. Siiani oli Lucy areng huvitav ning Johansson mängis tema siira abituse hästi välja. Edaspidi tuleb tüdrukul aga vaid inimesi tulistada ning kiiresti arvutiklahvikesi klõbistada. Eriti ebaloogiline on see, et Lucyl on üliinimlikud võimed, aga halvast Jangist ei taha ta jaks kuidagi üle käia. Vahepeal tapab tüdruk isegi ühe haiglas operatsioonilaual oleva juhusliku kõrvalseisja, aga Jangiga vastakuti olles jätab ta mehe lihtsalt ellu.

Filmi lõpp hakkab venima, üks märulistseen järgneb teisele ning kogu ajumahu temaatika muutub absurdseks.

Monotoonne õppejõud. Morgan Freemani osaks tundub olevat vaid taustajutustaja roll, ta mängib õppejõudu, kes on aju-uuringutega sina peal. Esiti räägib ta auditooriumis tudengitele, seejärel peab eraldi loenguid ka Lucyle. Kui ta malbelt ning aeglaselt evolutsioonist pajatab, meenub vägisi meeshääl, mida kuuleb ETVs loodusdokumentaalidele taustaks kõnelemas.

Filmis on ka särtsakaid stseene, aga kokkuvõttes paneb kõik ikkagi õlgu kehitama. Arvestades, et Luc Bessoni loomingust leiab ka “Viienda Elemendi” ning “Léoni”, osutus “Lucy” lati alt läbi jooksmiseks. Kinost lahkudes kurtsin veel kaaslasele, et Scarlett Johansson tegi möödunud kümnendil ikka hoopis teist masti filme, näiteks “Match Point” ning “Tõlkes kaduma läinud”. Nüüd näeb teda Marveli koomiksifilmides ning “Lucy”-taolistes märulipõnevikes. “Aga seal liiguvad palju suuremad rahad,” ütles sõbranna. Eks ta kahjuks nii olegi.

 

Hinnang

  • “Lucy”

Hinnang: 4

Lavastaja: Luc Besson
Osatäitjad: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Analeigh Tipton, Choi Min-sik, Pilou Asbaek jt.
Kinodes alates 15.08

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. August 2014, 17:11
Otsi:

Ava täpsem otsing