Puhkepäev. Värske muusika Lõuna-Eesti publikule

22. august 2014, 00:00

Sarnaselt Tallinn Music Weekiga koosneb Tartu muusikanädal õhtustest paljude esinejatega maratonkontsertidest. Igal artistil on enda tutvustamiseks vähem kui tund.

Tartu muusikanädala pressiesindaja Kadri Sundja sõnul on Tartu üritus Tallinna omast siiski oluliselt erinev – seda nii artistide ja publiku arvu kui ka oma haarde ulatuse poolest.

“Kui Tallinn Music Weeki eesmärk on tutvustada värskeid talente ja tõusvaid tähti mitte ainult kohalikule publikule, vaid ka Eestist väljaspoole, siis Tartu muusikanädala fookus on värskel muusikatutvustamisel Eesti sees ja ka just Lõuna-Eestis. Ühtlasi oleme kaasanud toredaid uusi naaberriikide artiste, kes muidu ehk Tartusse veel esinema ei satukski,” sõnas Sundja.

Sel aastal on vingete artistidega esindatud nii Soome (räppar Gracias’e näol), Läti (indipunt Carnival Youth) kui ka Leedu (elektrorokkarid Without Letters). Tartu muusikanädala raames toimub ka bändikoolitus, mille ulatus ja fookus on samuti märksa lokaalsema ja regionaalsema fookusega kui Tallinn Music Weeki rahvusvaheline muusikatööstuse konverents.

Samal kursil. Suuri kasvu- või laienemisplaane Tartu muusika­nädal praegu ei pea. “Me usume, et Tartu muusikanädal võiks jätkata enam-vähem sama formaadiga, mis seni – õhtused live-muusika kontserdid, päevane programm, mille eesmärk on värske muusika toomine õhtusest vööndist väljapoole ja ka bändikoolitus. Fookus võiks igal juhul jääda sinna, kus ta praegu on,” arvas Sundja.

Žanriliselt Tartu muusikanädal eelistusi ei ole. Ainuke moment, mille Sundja välja tõi, oli soov hoida raskuskeset elaval muusikal. “Mis ei tähenda aga, et meie programmis poleks elektroonilise muusika produtsente ja ka DJsid,” nentis Sundja. Omaette eesmärgina on Tartu programmis olnud alati esindatud kohalikud Tartu ja Lõuna-Eesti artistid – sest hea muusika ei tule Sundja sõnutsi ainult pealinnast või välismaalt ja kohalikele artistidele esinemisvõimaluste loomine on esinejate jaoks paljude järgmiste sammude alus.

Tartu muusikanädal toimub tänavu kolmandat korda. Selle ajaga on festivalil välja kujunenud  oma publik ning ka mõningad muusikanädalal esmakatsetusi teinud artistid on juba tuule tiibadesse saanud. “Laiemateks kokkuvõteteks on praegu veel vast liiga vara, usun et peale tänavust või järgmise aasta festivali saame suuremaid üldistusi teha,” märkis Sundja.

Palju huvitavat. Tallinn Music Weeki kahepäevane sõsarfestival Tartus hõlmab endas klubiõhtuid Tartu Uues Teatris, päevaseid kontserte Uues Õues, bändikoolitust, töötubasid, plaaditurgu, viktoriini jpm.

Tartu muusikanädala peamine eesmärk on tutvustada publikule päevakajalisi Eesti ja lähiriikide artiste. Välisesinejaid on tänavuses programmis kolm.

 

Festival

  • Tartu muusikanädal

22.–23. august
Ühe õhtu pilet 7/10 eurot
 www.tartumuusika.ee

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. August 2014, 17:15
Otsi:

Ava täpsem otsing