Warren Buffet maksab trahvi

Juhan Lang 21. august 2014, 11:47

Miljardär Warren Buffet lõikas kriisiaja investeeringutelt küll ohtralt tulu, ent on nüüd sunnitud aastatetaguse patu eest tasuma ligemale miljon dollarit trahvi.

Buffeti investeerimisfirma Berkshire Hathaway teatas eile, et nõustub maksma 896 000 dollarit trahvi konkurentsieeskirjade rikkumise eest 2008. aastal. Nimelt jättis ettevõtte teatamata olulise osaluse ostust Chicago seinaplaatide tootjas USGs.

Wall Street Journali teatel leidis rikkumine aset  2008. detsembris, mil Berkshire Hathaway läks vastuollu aktsiate ostu eeskirjadega. USA justiitsministeeriumi teatel on see Berkshire jaoks teine kord, mil see pole suurtest ostudest õigeaegselt teatanud.

„Tegime vea, kui vaatasime üle esitamise nõudeid,“ kommenteeris Warren Buffet ametlikus teadaandes.

Seaduse kohaselt tuleb enam kui 283,6 miljoni dollari eest ettevõtte aktsiate või varade soetamise korral teavitada USA föderaalset kaubanduskomisjoni FTC (Federal Trade Commission) ja justiitsministeeriumit.

Wall Street Journali andmetel kehtivad enamikele taolistele tehingutele aruandluse tähtajad ja see on ühinemiste- ja ülevõtmiste maailma rutiinne osa.

Kui USA majandus 2008. aastal kriisi sööstis, ulatas Berkshire päästerõnga hulgale ettevõtetele. Nende seas Goldman Sachs Groupile ja General Electricule, mille dividendidelt teenis Buffet majanduse taastudes miljardeid dollareid dividende.

USG oli selles nimekirjas üks väiksemaid ettevõtteid. 2008. aastal oli Berkshire investeerinud firma 10% intressiga vahetusvõlakirjadesse 300 miljoni dollarit.

Eelmise aasta lõpus soovis USG võlakirjad välja lunastada. Detsembris konverteeris Berkshire oma osaluse aktsiateks, omandades seega 28% osaluse. Washingtoni ringkonnakohtu kaebuse järgi oli osaluse väärtuseks 950 miljonit dollarit, millega sai Berkshire USG suurimaks osanikuks.

Eilse seisuga on Buffeti osaluse väärtus kasvanud 1,1 miljardile dollarile. Buffeti sõnul tekkis teate esitamise nõue pärast USGi väljaostu soovi ja tema kinnitusel mõistis investeerimisfirma seda liiga hilja.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. August 2014, 10:26
Otsi:

Ava täpsem otsing