Maksuametnikule altkäemaksu pakkunu mõisteti süüdi

22. august 2014, 11:56

Viru maakohus mõistis teisipäeval kokkuleppemenetluses altkäemaksu andmises süüdi 35-aastase Leedu Vabariigi kodaniku, kes pakkus altkäemaksu Ida tollipunkti ametnikule.

Leedu veokijuht soovis 19. augusti esimestel minutitel jätta Narva tollipunktis kauba tolliläbivaatuse tegemata ja pakkus sel eesmärgil maksu- ja tolliametnikule altkäemaksu, pannes oma passi vahele 500rublase rahatähe. Tolliametnik pidas seepeale altkäemaksu pakkuja kinni ja andis üle politseile.

Maksu- ja tolliameti peadirektori Marek Helmi sõnul on tegemist sel aastal teise sarnase juhtumiga, kus avaldatakse ametnikule survet tolliläbivaatuse tegemata jätmiseks ning pakutakse selleks altkäemaksu. „Ettepanekuid reegleid rikkuda tuleb tollipunktides tahes-tahtmata ette, kuid praktika näitab, et rahapakkujad lõpetavad kohtupingis. Taoliste korruptsioonijuhtumite ärahoidmisel väärivad tunnustust ametnikud nii tollis kui politseis, samuti prokuratuuri ja kohtu hea kiire töö,“ märkis Helm.

Leedu kodanikku karistati 1aastase vangistusega. Karistust ei pöörata täielikult täitmisele, kui süüdimõistetu ei pane 3aastase katseaja jooksul toime uut kuritegu. Süüdimõistetul tuleb tasuda sundraha ja menetluskulud pea 700 euro ulatuses ja kohus konfiskeeris ka altkäemaksuks pakutud 500 rubla. Kohtuotsus on jõustumise ootel.

Eelmine tollipunktis aset leidnud altkäemaksu andmise juhtum oli 9. veebruaril, kui Leedu veokijuht pakkus ametnikule tolliläbivaatuse tegemata jätmise eesmärgil 50 eurot altkäemaksu. Leedu kodanikku karistati 1aastase tingimisi vangistusega, millele kehtib 3aastane katseaeg.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. August 2014, 11:56
Otsi:

Ava täpsem otsing