Laupäev 10. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Padar arutas põllumeestega impordikeelu leevendamist

1321-aripaev 22. august 2014, 16:21

Põllumajandusminister Ivari Padar kohtus täna Eesti Põllumeeste Keskliidu esindajatega, et arutada võimalusi Venemaa impordikeelu tagajärgede leevendamiseks.

„Arutasime kõiki võimalusi, kuidas põllumeeste olukorda stabiilsena hoida ja nad kriisist üle aidata,“ ütles Padar. „Kõige olulisem on võimalikult kiiresti rakendada Euroopa Liidu ühiseid kriisiabimeetmeid ja tegutseda uute turgude nimel.“

Põllumajandusministri sõnul hindasid põllumehed seniseid plaane impordikeelu tagajärgede leevendamiseks mõistlikuks, kuid rõhutasid ka soovi, et riigieelarve koostamisel arvestataks põllumajanduse toetamisega. „Arutasime riigieelarve võimalusi, mis on aga otseses sõltuvuses Eesti majandusest ja tänavusest sügisprognoosist. Tuleb leida mõistlikud lahendused impordikeelu tagajärgede üle elamiseks,“ sõnas Padar.

Venemaa peaminister Dmitri Medvedev teatas 7. augustil, et Moskva kehtestab täieliku embargo looma- ja sealihale, puu- ja köögiviljadele, linnulihale, kaladele, juustule, piimale ja piimatoodetele Euroopa Liidust, USAst, Austraaliast, Kanadast ja Norrast.

20. augustil jäeti sisseveokeelu all olevate toodete nimekirjast välja laktoosivaba piim ja piimatooted, seemnekartul, hernes, mais, vitamiinid ja toidulisandid, samuti forelli- ja lõhemaimud. Samas lisati sisseveo keeld eluskalale.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. August 2014, 16:21
Otsi:

Ava täpsem otsing