Säutsufirmal parim organisatsioonikultuur

25. august 2014, 00:00

Tehnoloogiafirmad on viimasel ajal asunud tõsisesse võistlusesse parima organisatsiooni­kultuuri nimel.

Pole ka midagi imestada, sest IT-spetsialistid on kõikjal maailmas kõrgelt hinnatud ning neile parima töökeskkonna pakkumine on edu saavutamisel ülitähtis.

Hiljuti tõukas mikroblogikeskkond Twitter troonilt maha tükk aega parima kultuuriga ettevõttena tuntud Google’i. Tegelikult edastab Twitter oma kõrge organisatsioonikultuuri tasemega möödunud nädala lõpus avalikustatud ­uuringu alusel kõiki USA ettevõtteid, vahendas CNBC ­uudisteportaal.

Glassdoor’s Top 25 parima organisatsioonikultuuriga ettevõtte uuringus oli koguni 11 tehnoloogiafirmat. Google paiknes edetabelis kolmandal ja sotsiaalvõrgustik Facebook viiendal kohal.

Uuringus paluti ettevõtete töötajatel täita põhjalik küsimustik ning vastata küsimustele viiepallisüsteemis.

Head kvartalitulemused. Hiljuti üllatas Twitter analüütikuid ja investoreid ka heade kvartalitulemuste ja kasutajate arvu kasvuga. Nimelt küündis suhtlusvõrgustiku aktiivsete kasutajate arv teises kvartalis 271 miljonini, mis teeb aastaseks kasvuks 24%.

Firma müügitulemused enam kui kahekordistusid, 312,2 miljonile dollarile. “Me oleme kindlad, et suudame saavutada maailma suurima publiku,” on Twitteri juht Dick Costolo tänavu investoritele kinnitanud.

Samas on Twitteri aktsia tänavu New Yorgi börsil kukkunud veidi enam kui 29%. Reedel maksis aktsia 45,11 USA dollarit.

Ka Facebooki kvartalitulemused üllatasid mõni aeg tagasi analüütikuid. Ettevõtte käive tõusis 2,91 miljardi ja kasum 791 miljoni dollarini, mis teeb aastakasvuks koguni 139 protsenti.

Facebooki aktsia ületab aga Twitteri aktsia tulemusi. Sel aastal on maailma populaarseima sotsiaalvõrgustiku aktsia rallinud 36,5% ja aastaga on aktsia hind kerkinud koguni 93%. Reedel tuli ettevõtte aktsia eest New Yorgi börsil välja käia 74,57 dollarit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. August 2014, 18:46
Otsi:

Ava täpsem otsing