Mida teha nädalavahetusel?

Signe Sillasoo 11. september 2014, 17:25

Äripäeva nädalalõpulisa Puhkepäev annab ideid, mida teha sel nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

12. septembril ilmuv Puhkepäev toob välja huvitavamad sündmused teatrites, kontserdi- ja näitusesaalides ning kinos.

TEATER

Eesti Draamateater
12.09 kl 19 “Augustikuu”
13.09 kl 19 “Hävituse ingel”
14.09 kl 19 “Tuhk ja akvaviit”
16.09 kl 19 “Teed juuakse kell viis”
17.09 kl 19 “Vennas”
17.09 kl 19 “Tund aega, et hinge minna”
18.09 kl 19 “Augustikuu”
18.09 kl 19 “Hävituse ingel”
Pärnu mnt 5, Tallinn

Endla Teater
12.09 kl 19 “Testosteroon”
13.09 kl 12 “Hiired pööningul”
13.09 kl 19 “Topeltelu”
Keskväljak 1, Pärnu

Estonia
12.09 kl 19 “Faust”
13.09 kl 19 “Medea”
14.09 kl 17 “Silva”
17.09 kl 19 “Prints ja kerjus”
18.09 kl 19 “Rinaldo”
Estonia pst 4, Tallinn

Kanuti Gildi Saal
12.09 kl 19.30 “Vertikaalstart” 14. hooaja avaüritus
13.09 kl 19.30 “Kill Your Darlings” Kaja Kann
Pikk 20, Tallinn

Kuressaare Linnateater
12.09 kl 19 “Wally kohvik” Are Huvikeskuses
17.09 kl 19 “Wally kohvik” Paide Kultuurikeskuses
Tallinna 20, Saaremaa

NUKU
12.09 kl 11 “Puuhaldjate lugu”
13.09 kl 11 “Puuhaldjate lugu”
13.09 kl 12 “Kartlik jõehobu ja poiss, kes muutus tordiks”
14.09 kl 12 “Käed ja kindad”
14.09 kl 12 “Jussikese seitse sõpra”
16.09 kl 11 “Vurr-vurr vurrkann”
16.09 kl 11 “Jussikese seitse sõpra”
17.09 kl 11 “Kartlik jõehobu ja poiss, kes muutus tordiks”
17.09 kl 11 “Klaabu”
18.09 kl 11 “Klaabu”
Lai 1, Tallinn

Rakvere Teater
12.09 kl 19 “Leping” Rapla Kultuurikeskuses
15.09 kl 19 “Oscar ja Roosamamma: kirjad Jumalale” Eesti Draamateatris
17.09 kl 19 “Oscar ja Roosamamma: kirjad Jumalale” Võru Teatris Kannel
Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Tallinna Linnateater
13.09 kl 19 “Igatsus”
13.09 kl 19 “Koletis kuu peal”
15.09 kl 19 “Igatsus”
16.09 kl 19 “Igatsus”
16.09 kl 19 “Koletis kuu peal”
16.09 kl 19 “Koletis kuu peal”
17.09 kl 19 “Igatsus”
18.09 kl 19 “Amy seisukoht”
Lai 23, Tallinn

Teater NO99
13.09 kl 19 “Tõde, mida ma olen igatsenud” esietendus
15.09 kl 19 “Tõde, mida ma olen igatsenud”
16.09 kl 19 “Tõde, mida ma olen igatsenud”
17.09 kl 19 “Tõde, mida ma olen igatsenud”
18.09 kl 19 “Tõde, mida ma olen igatsenud”
Sakala 3, Tallinn

Ugala Teater
12.09 kl 19 “Kahe isanda teener” Paide Kultuurikeskuses
15.09 kl 19 “Meeste kodu” Põltsamaa Kultuurikeksuses
16.09 kl 19 “Meeste kodu” Haljala Rahvamajas
Vaksali 7, Viljandi

Vanemuine
12.09 kl 19 “Kaks vana naist” Sadamateatris
13.09 kl 19 “Haldjakuninganna” Sadamateatris
14.09 kl 12 “Pettson ja Findus” Teatri Kodus
14.09 kl 19 “Casanova” Väikeses majas
16.09 kl 19 “Madisoni maakonna sillad” Sadamateatris
17.09 kl 11 “Kuldvõtmekese lugu” Teatri Kodus
17.09 kl 19 “Armastan! Armastan! Armastan!” Sadamateatris
18.09 kl 11 “Pettson ja Findus” Teatri Kodus
18.09 kl 19 “Madisoni maakonna sillad” Sadamateatris
Vanemuise 6, Tartu

VAT Teater
16.09 kl 18 “Brand” esietendus
17.09 kl 18 “Brand”
Tõnismägi 2, Tallinn

Vene Teater
12.09 kl 19 “(Kõige) lihtsam meetod suitsetamisest loobumiseks” esietendus Von Krahli teatris
13.09 kl 19 “(Kõige) lihtsam meetod suitsetamisest loobumiseks” Von Krahli teatris
14.09 kl 19 “(Kõige) lihtsam meetod suitsetamisest loobumiseks” Von Krahli teatris
17.09 kl 19 “(Kõige) lihtsam meetod suitsetamisest loobumiseks” Von Krahli teatris
18.09 kl 12 “Poiss, kes ei kartnud midagi” esietendus
Vabaduse väljak 5, Tallinn

Viljandi Nukuteater
14.09 kl 12 “Karu-Ott tahab magada”
14.09 kl 16 “Karu-Ott tahab magada”
Lossi 31, Viljandi

Viimsi harrastusteater
14.09 kl 18 “Aken vastu päikest”
16.09 kl 19 “Aken vastu päikest”
Nelgi tee 1, Viimsi vald

KONTSERT

Al Bastione
12.09 kl 20 Ott Leplandi & Kristjan Kaasiku akustiline kontsert
18.09 kl 20 Laura akustiline kontsert
Viru tn. 23, Tallinn

Café Amigo
12.09 kl 22 2 Quick Start
13.09 kl 22 Shanon
18.09 kl 22 Pappa Lucca
Viru väljak 4, Tallinn

Estonia kontserdisaal
17.09 kl 15 “Lõunamuusika” Rikaste linnade rikas kultuur. Hortus Musicus, kunstiline juht Andres Mustonen
Estonia pst 4, Tallinn

Feel Good Music Café
18.09 kl 21 Kruuv
Rüütli 12, Tartu

Haapsalu Kuursaal
13.09 kl 20 “Isa tuli koju” Lauri Saatpalu
Promenaadi 1, Haapsalu

Kadrioru loss
14.09 kl 17 “Helisevad šedöövrid Kadriorus” Kontsert tutvustab D. Louveli maali “Stseen peolauas” (1873). Hortus Musicus
18.09 kl 20 Kontsertprogramm “Valgus kõnnib Kadriorus” Anna Ganina (sopran) ja Anastassia Tsubina (sopran), klaveril saadab Tatjana Tsitovitš
A. Weizenbergi 37, Tallinn

Kamahouse
12.09 kl 19.35 Annie Lennox ja Merike Susi Kamahouse’is
Kopli 25, Tallinn

Kochi Aidad
13.09 kl 21 Audru jõelaevanduse punt
Lootsi 10, Tallinn

Lennukitehas
12.09 kl 21 “Tehas rokib” Terminaator ja Clarity
Hariduse 12a, Viljandi

Mustpeade Maja
13.09 kl 17 “Tallinna Filharmoonia 20” Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, Eri Klas, Tõnu Kaljuste, Risto Joost, Raivo Tafenau, Püha Mauritiuse barokkansambel, Erkki Otsmann, Rebecca Kontus, Dmitri Harchenko, Marrit Gerretz-Traksmann, Uku Joller, Alina Sakalouskaya, Piia Paemurru, Jüri Aarma, Heikko Remmel, Joel-Rasmus Remmel, Wimberg, Andranik Ketchek, Jaak
Lutsoja, Tanel Liiberg
Pikk tn 26, Tallinn

Narva Jazz Club
17.09 kl 20 Narva Jazzclub: Abraham’s Cafe
Raekoja plats 2, Narva

Niguliste kirik
18.09 kl 19 “Hugo Lepnurmele pühendatud kontsert. Eesti orelid No. 8” Andres Uibo (orel), Ulla Krigul (orel), Tiia Tenno (orel)
Niguliste 3, Tallinn

Paide raekoda
14.09 kl 16 “Arvo Pärdi sünnipäevale pühendatud kontsert” Ansambel Vox Clamantis, kunstiline juht Jaan-Eik Tulve
Keskväljak 14, Paide

Pärimusmuusika Ait
18.09 kl 13 “Päevane kontsertkohtumine – Marju Länik”
Tasuja pst 6, Viljandi

Pärnu Eliisabeti kirik
13.09 kl 16 “Musica Sacra” Andrus Kallastu (elektroonika) 
Nikolai 22, Pärnu

Rakvere kirik
13.09 kl 19 “Orthodox Singers – 25” Ansambli Orthodox Singers Valeri Petrovi juhatusel
Pikk 19, Rakvere

Rock Caf?
13.09 kl 20 Bon Giovi – maailmakuulus Bon Jovi tribuutbänd
16.09 kl 19 Serial Killers (B-Real, Xzibit ja Demrick) (USA)
Tartu mnt 80d, Tallinn

Sillamäe Kultuurikeskus
13.09 kl 18.30 “David Oistrahhi Festival 2014: Avakontsert-gala. Mozartist Grigorjevani” Patricia Rosario (sopran, India / UK), Natalia Setškareva (flööt, Venemaa), Allar Kaasik (tšello, Eesti), Marko Martin (klaver, Eesti), Stravinski nimeline keelpillikvartett (Venemaa)
Kesk 24, Sillamäe

Sillamäe Rooma-Katoliku kirik
14.09 kl 17 “David Oistrahhi Festival 2014: Shostakovitshist Beatles’ini” Patricia Rosario (sopran, India / UK), Natalia Setškareva (flööt, Venemaa), Allar Kaasik (tšello, Eesti), Aleksndr Šustin, (viiul, Venemaa), Julia Tomilova, (viiul, Venemaa), Stravinski nimeline keelpillikvartett (Venemaa)
17.09 kl 18.30 “David Oistrahhi Festival 2014: Solissimo. Bachist tänapäevani” Iva Nedeva (viiul, Bulgaria), Mihkel Peäske (flööt, Eesti), Senja Rummukainen (tšello, Soome)
Ranna 20, Sillamäe

Sinilind
13.09 kl 22 “Sügisjazz 2014” Tropics (UK)
Müürivahe 50 / Uus 3, Tallinn

Tartu Jazz Club
12.09 kl 21 “Isa tuli koju” Lauri Saatpalu Band
13.09 kl 21 “Teemaõhtu: Inglismaa jazzi võtmes” Ingrid Rabi (vokaal),
Johannes Laas (kitarr)
17.09 kl 20 “Tartu Folgiklubi: Jaak Johanson”
18.09 kl 21 “Jazzikunst: Trio de la Soirée”
Ülikooli 20, Tartu

Teater NO99
12.09 kl 21 "Jazzklubi Hooaja avapidu" Sofia Rubina Band, DJ Hedvig Hanson ning DJ Erkin Antov
Sakala 3, Tallinn

KINO

Cinamon
“Lucy”
kl 20.00 (v.a N, L, P); L, P kl 18.00, 20.20; T, N kl 18.10; R, E, K kl 18.15
“Jaanuari kaks palet”
kl 16.00
“Seksivideo”
kl 15.15
“Andja”
kl 16.45 (v.a. R); R kl 18.30
“Nagu ülal, nõnda all”
kl 22.20
“Keelatud tants 5: kõik mängu”
kl 13.45
“Galaktika valvurid”
kl 12.30
“Khumba”
kl 15.00; L, P kl 13.00
“Mängiks mente”
kl 18.00 (v.a L, P, N), 20.15 (v.a L, P), 21.30; L, P kl 15.30, 17.45; R, N kl 15.45
“Saja sammu teekond”
kl 19.10 (v.a L, P); L, P kl 18.00
“Lennukid 2”
kl 12.00 (v.a L, P), 14.00 (v.a L, P); L, P kl 11.30, 13.30; N kl 15.45
“Palgasõdurid 3”
kl 21.15
“Patu linn 2”
kl 22.00 (v.a L, P, N); L, P, N kl 22.10
“Rändur”
kl 20.30, 22.30
“Grillipidu”
kl 17.15
“Sipelgapoiss”
kl 12.45; L, P kl 11.00
“Miss Julie”
kl 18.45
“Postimees Pat”
kl 13.00 (v.a L, P); L, P kl 11.15
“Kaukaasia vang”
kl 16.30
“Kuidas taltsutada lohet 2”
kl 11.45
“Kõrvalhüpe”
kl 14.30, 18.30 (v.a R); R kl 16.45
“Ma ei tule tagasi”
N kl 20.00
“Labürindijooksja”
T, N kl 18.00
Turu 2, Tartu

Coca–Cola Plaza
“Jäljed”
kl 16.10 (v.a. L, P, N); E, T kl 11.45; R kl 12.15, 20.30; K kl 13.20, 19.10; N kl 16.20, 21.40; E kl 18.00, 20.45; L, P kl 18.40, 22.00; T kl 21.20
“Kõrvalehüpe”
R, E, T kl 11.30, 17.40; K kl 11.40; N kl 12.00, 17.30; L, P kl 17.45; R kl 21.20; L, K kl 21.40; E kl 21.45; P kl 21.50; T kl 22.00
“Preili Julie”
R–P kl 12.45; P kl 14.10; E, T kl 14.45; N kl 15.45, 20.40; L, P kl 16.10, 20.45; K kl 16.30, 21.10; L kl 17.15; T kl 18.30, 21.45; R, E kl 18.45, 21.30
“Rover”
kl 18.30 (v.a. R, T, N); N kl 13.30, 20.00; R kl 13.50, 19.00, 21.00; E–K kl 14.30;
L, P kl 14.45; P kl 17.30, 22.10; T kl 18.40, 22.20; L kl 20.50, 22.15; R, E, K kl 22.00
“Andja”
K kl 12.30; L kl 13.45; E, T kl 15.15; R kl 15.20; P kl 17.00
“Galaktika valvurid”
3D: L, P kl 13.30, 18.55; N kl 19.30; R, E, T kl 19.45; K kl 20.45
“Grillipidu”
kl 16.45 (v.a. L, P, N); P kl 12.30; L kl 17.00; N kl 17.20
“Jaanuari kaks palet”
kl 19.50 (v.a. L, P, N); K kl 12.00; E, T, N kl 12.30; R kl 15.10; L, P kl 16.30, 19.55; N kl 18.30
“Kaukaasia vang”
vene keeles: R kl 13.10, 19.10; E, T kl 14.10, 19.35; K kl 14.20; P kl 15.30, 19.40; L kl 15.40, 19.30; N kl 15.50
“Keelatud tants 5”
3D: R kl 12.00; L kl 12.15; E, T kl 12.45; K kl 14.45; P kl 21.30
“Kuidas taltsutada lohet 2”
3D eesti keeles; P kl 11.40; L kl 11.45;
3D vene keeles: P kl 11.15; L kl 11.30
“Lennukid 2”
2D eesti keeles: kl 13.00 (v.a. K, N); L, P kl 11.00; K kl 11.30, 13.30, 17.50; N kl 11.50; R kl 16.50; L, E, T kl 17.35; P kl 17.40;
3D eesti keeles: E–K kl 14.50; R kl 14.55; N kl 15.50; L, P kl 16.00;
2D vene keeles: L, P kl 11.10; K kl 11.25; N kl 11.30;
3D vene keeles: E–K kl 12.50; R kl 12.55; N kl 13.50; L, P kl 14.00
“Lucy”
kl 15.00 (v.a. P, N), 20.10 (v.a. P, K, N); L kl 11.40, 22.10; P, N kl 11.45; E–K kl 12.20; P kl 13.50, 19.50, 21.55; N kl 14.15, 16.00, 19.40; R, E, T kl 17.10; K kl 17.45, 19.30, 21.30; L, P, T kl 18.00; E, T, N kl 22.15; R kl 22.20
“Mängiks mente”
kl 15.30 (v.a. L, P, N); N kl 12.15, 14.30, 16.50, 18.45, 21.10; L, P kl 12.20, 14.20, 16.40, 19.00, 21.20; K kl 12.40, 17.00, 18.40, 21.00; R kl 12.50, 22.15; E, T kl 13.10, 21.40; R, E, T kl 17.50, 19.15
“Nagu ülal / nõnda all”
kl 13.10 (v.a. E, T), 15.20 (v.a. P, N), 17.30 (v.a. P, N), 19.40 (v.a. P, N), 21.50 (v.a. P, N); E, T kl 13.15; P, N kl 15.15; N kl 17.15, 19.20, 21.30; P kl 17.20, 19.30, 21.40; R kl 18.15
“Oled sa siin”
E, T kl 13.45
“Palgasõdurid 3”
N kl 14.50; K kl 15.50; L, P kl 21.00; R, E, T kl 21.10
“Patu linn 2”
3D: kl 21.15 (v.a. L, P, N); N kl 12.40, 22.05; R kl 14.30; E–K kl 19.00; L, P kl 19.15, 21.30
“Postimees Pat”
eesti keeles: kl 13.40 (v.a. P, K, N); L kl 11.20; R, E, T kl 11.40; P kl 11.50; K kl 12.15, 15.45; P, N kl 13.45;
vene keeles: N kl 12.50; K kl 14.10; L kl 15.30; R, E, T kl 15.40; P kl 15.45
“Saja sammu teekond”
kl 18.30 (v.a. L, P, N); N kl 14.40; L, P kl 15.55
“Seksivideo”
E, T kl 16.20; P kl 20.00; L kl 21.30
“Sipelgapoiss”  
eesti keeles: kl 11.20 (v.a. L, P); L, P kl 10.50, 14.40; N kl 14.55; E–K kl 16.50; R kl 17.20
“Teismelised ninjakilpkonnad”
3D vene keeles: L, P kl 12.00; N kl 16.45; K kl 17.15; R, E, T kl 17.30
“Tormi silmas”
K kl 13.45; E kl 22.20
“Wetlands”
R kl 15.00
“Firmapidu”  
vene keeles: N kl 19.00, 22.10
“Labürindijooksja”
P kl 15.00; L kl 17.10; N kl 19.10; K kl 19.15; K, N kl 21.45
“Ma ei tule tagasi”
vene keeles: N kl 19.15, 21.00
“Maagiline Oz”
2D eesti keeles: N kl 17.45;
2D vene keeles: N kl 18.00
NT Live: “Tramm nimega iha”
T kl 21.00
“Uus algus”
L kl 14.15; P kl 17.30; K kl 18.00, 20.55, 22.10; L, K kl 19.45; N kl 19.50, 22.00; P kl 20.30; E kl 21.00; R kl 21.40
Hobujaama, 5, Tallinn

Ekraan
“Jäljed”
T kl 13.45; L, P kl 16.00; R, E kl 16.15; K kl 21.30
“Preili Julie”
N kl 13.30; T kl 16.15; L, P kl 18.30; R, E, K kl 18.45
“Rover”
N kl 16.15; K kl 16.30; T kl 19.00; L, P kl 21.15; R, E kl 21.30
“Galaktika valvurid”
R, E kl 13.45; K kl 14.00
“Lennukid 2”  
eesti keeles: L, P kl 11.15, 15.15; T, N kl 14.45;  R, E, K kl 15.30
“Lucy”
L, P kl 14.00; T kl 16.45; R, E, K kl 17.30
“Mängiks mente”
N kl 16.45; T kl 18.45; R, E, K kl 19.30; L, P kl 19.45
“Nagu ülal / nõnda all”
N kl 21.30; R, E, K kl 21.45; L, P kl 22.00
“Postimees Pat”  
eesti keeles: T, N kl 12.45; L, P kl 13.15; R, E, K kl 13.30
“Sipelgapoiss”
L, P kl 12.00
“Labürindijooksja”
L, P kl 17.15; N kl 18.30
“Ma ei tule tagasi”
vene keeles: N kl 19.00
NT Live: “Tramm nimega iha”
T kl 21.00
“Uus algus”
N kl 21.00
Riia 14, Tartu

Kino Artis
“Postimees Pat”
R, E, N kl 9.15; K kl 9.30
“Liidri tee. Tulejõgi”
R kl 17.30
“Liidri tee. Raudmägi”
R kl 19.15
“Er Tostik ja draakon”
L kl 13.30
“Ootamatu armastus”
L kl 17.30
“Mõn Bala: steppide sõdalased”
P kl 19.15
“Tudeng”
P kl 17.30
“Kõrvalehüpe”
E, N kl 11.00
“Inimkapital”
K kl 11.30
Estonia pst 9, Tallinn

Solaris Kino
“Kõrvalehüpe”
L, P kl 13.10, 18.00; E kl 16.45, 21.30; T, K, N kl 16.45, 21.45
“Miss Julie”
R–E kl 15.30, 18.30; T–N kl 15.50, 18.45
“Postimees Pat”
eesti keeles: R, E kl 12.15, 13.00, 15.15; L, P kl 12.15, 14.30; T, K kl 12.15; N kl 12.00
“Nagu ülal, nõnda all”
R, E kl 13.00, 17.30, 20.00, 22.00; L, P kl 13.00, 18.30, 20.15, 22.00; T kl 15.15, 20.00, 22.15; K kl 15.15, 21.00; N kl 15.15, 22.00
“Jaanuari kaks palet”
R kl 16.00, 22.15; L, P kl 16.00, 22.20; E kl 14.30, 22.15; T, K kl 14.30, 19.30;
N kl 12.30, 19.30
“Grillipidu”
R–E kl 20.00; T–N kl 20.10
“Patu linn 2”
3D: R–P kl 15.15, 21.30; E kl 15.15, 22.20; T, K kl 21.45
“Sipelgapoiss”
eesti keeles: R, E kl 13.30, 15.30; L, P kl 12.30, 14.30; T, K ,N kl 14.00
“Andja”
R, E kl 12.45
“Saja sammu teekond”
R kl 17.15, 21.15; L, P kl 15.20, 21.15; E kl 17.15; T, K, N kl 17.30
“Mängiks mente”
R, E kl 14.30, 16.15, 19.30, 21.45; L, P kl 12.45, 16.15, 19.30, 21.45; T, K kl 16.20, 18.45, 21.00; N kl 16.20, 21.45
“Lucy”
R–E kl 17.45, 22.15; T–N kl 13.00, 22.20
“Lennukid 2”
2D eesti keeles: R–N kl 12.00;
3D eesti  keeles: R, E kl 14.00, 17.25; L, P kl 14.00, 16.30; T, K kl 14.20; N kl 14.45
 “Galaktika valvurid”
3D: R–P kl 13.15, 18.30; E kl 12.00, 19.45; T, K kl 12.00, 21.15; N kl 21.40
“Kõrvalehüpe”
R kl 20.15
“Uus algus”
R–E kl 19.00; T, K kl 20.45; N kl 18.30, 21.15
“Labürindijooksja”
L, P kl 16.45, 20.45; N kl 18.00, 21.00
“Ma ei tule tagasi”
N kl 19.00
“Maagiline Oz”
3D eesti keeles: N kl 14.00
Estonia pst 9, Tallinn

NÄITUS

Adamson-Ericu muuseum
“Ruhnu eleegiad”, kuni 19.10
Püsiekspositsioon: “Kunstnik Adamson-Eric (1902–1968)”
Lühike jalg 3, Tallinn

Draakoni Galerii
Marit Ilison, kuni 20.09    
Pikk 18, Tallinn

Eesti Maanteemuuseum
“Näitus alkomeetritest”
“Laadawärk”
“186” Näitus Tallinna-Tartu maantee ajaloost
„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”
“Kogu elu teel” Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatel
Püsiekspositsioon: “Tee ajalugu!”
Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond

Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja
“1944. Meri läände”, kuni 05.10
“#Niisama linnas”, kuni 11.01.2015
Püsinäitus: “EESTI. Maa, rahvas, kultuur”
J. Kuperjanovi 9, Tartu

Eesti Rahva Muuseumi Postimuuseum
“Ei saa üle Emajõest”, kuni 02.11
“Inspireeriv India - India Inspiring!” India kultuurist inspireeritud postmargid, kuni 02.11
Püsinäitus: “Iga ukseni päikeses ja sajus. Eesti rahvuslik postiametkond 90. Postis keelatud kaup”
Rüütli 15, Tartu

Eesti Spordimuuseum
“Baruto. 10 aastat Jaapanis”, kuni 30.09
Rüütli 15, Tartu

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
“Eesti disain. Tööstustekstiil”, kuni 09.11
Püsinäitus: “Ajamustrid 3”
Lai 17, Tallinn

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
“Karakter värvis ja vormis” Mari-Liis Küla 90. juubelile pühendatud näitus, kuni 30.09
Müürivahe 12, Tallinn

Hiiumaa Muuseum - Pikk Maja
“Villameri” Anu Raua vaibanäitus, kuni 31.10
Vabrikuväljak 8, Kärdla

Hobusepea Galerii
“Pilve riik” Skatka, kuni 15.09
“Meie isiklikud arhiivid” Liina Siib, Jaana Kokko, 17.09–29.09
Hobusepea 2, Tallinn

Kondase Keskus
“Jänes Otepää lähistel” Ellinor Aiki, kuni 26.10
“Valguse väikesed vaikelud”
“Väikese linnukese päevik” Irina Pilke (1925–2011) päevikujoonistuste põhjal valminud animatsioon, mille autoriks on läti režissöör, operaator ja graafiline disainer Edmunds Jansons
Püsinäitus: Paul Kondase maalid
Pikk tn. 8, Viljandi

Kumu
“Nikolai Triik. Modernismiaja klassikud”, kuni 28.09
“Dialoogid lõpmatusega” Raul Meel, kuni 12.10
“Merike Estna ja mina kui maal”, kuni 02.11
“Meie modernism. Eesti skulptuur 1960.–1970. aastatel”, kuni 23.11
Püsiväljapanek: Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.
Eesti kunst Teise maailmasõja lõpust taasiseseisvumiseni
Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Lennusadam
Allveelaev “Lembit”, vesilennukid, paadid ja jahid
Vesilennuki 6, Tallinn

Niguliste Muuseum
“Rode altar lähivaates”, kuni 31.12.2015
Püsiväljapanek: “Kirikukunst 13.–18. sajandist”, “Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kiriku hõbevarad”
Niguliste 3, Tallinn

NUKU muuseum
Püsinäitused: “Ferdinand Veike ekspositsioon”
“Nukuteatri ajalugu Eestis”
“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”
“Maailma nukkude saal”
“Õuduste kelder”
“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”
“Tähtede Võlv”
“Nukutöökojad”
“Auruteater”
Lai 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja
“Lauliku lapsepõlv” Hando Tamm, kuni 20.09
Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Linnagalerii raekojas
“Eesti Akvarellistide Ühenduse aastanäitus”, kuni 04.10
Uus 4, Pärnu

Tallinna Lastemuuseum
“Lohe-draakon Leena koos sugulaste ja sõpradega” Airi Look`i autorinukud, kuni 28.09
“Barbie’de lummuses. Kollektsiooninukud Maivi Kärgineni ja Rimonne Baltic kogudest”, kuni 28.09
“Lasteraamatu “Silvia suveõhtujutud” illustratsioonide näitus”
Kotzebue 16, Tallinn

Tartu Kunstimaja
“Andrus Joonas”, kuni 21.09
Vanemuise 26, Tartu

Tartu Mänguasjamuuseum
“Armastuslood” emotsionaalseid lugusid kallitest mänguasjadest, sõprusest ning armastusest, kuni 28.09
Püsiväljapanek: Nukud ja mänguasjad, millega lapsed on läbi aegade siinmail mänginud. Lisaks on väljas kunstnikunukud ning maailma rahvaste traditsioonilised mänguasjad ja suveniirnukud, Eesti filminukud
Lutsu 8, Tartu

Tartu Ülikooli Kunstimuuseum
“Peaasi on iluasi?”, kuni 31.10
Püsiekspositsioon: Kreeka arhailise, klassikalise ja hellenistliku perioodi skulptuuride kipsvalandid
Ülikooli 18, Tartu

Uue Kunsti Muuseum
“2D” Rahvusvaheline klaasikunstinäitus. Kuraatorid: Dalia Truskait? (peakorraldaja; Leedu), Kati Kerstna (Eesti), Barbala Swans (Lati) ja Päivi Kekäläinen (Soome).,  kuni 16.10
“Merelehmad” Vive, Lembit ja Tuulikki Tolli loomingu näitus, kuni 16.10
Esplanaadi 10, Pärnu

Vaal Galerii
“Jaanika Peerna”, kuni 13.09
Tartu mnt 80d, Tallinn

Vabaduse Galerii
Maarja Undusk, kuni 16.09
Vello Vinn, 18.09–07.10
Vabaduse väljak 6, Tallinn

Võru Linnagalerii
“Kaaslasega/ Kaaslaseta?” Lea Liblik ja Kaia Kallaste maalinäitus, kuni 26.09
“Kilomeetrid” Kaia Otstaki maalinäitus, kuni 26.09
“The Perfect Wardrobe” Kaisa Krusenbergi tekstiilinäitus, kuni 26.09 
Liiva 13, Võru

 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. September 2014, 17:25
Otsi:

Ava täpsem otsing