Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Briti õllehiid noolib Heinekeni

Juhan Lang 16. september 2014, 15:14

Kui maailma üks suurimaid õlletootjaid SABMiller tahab vältida enda müümist, võib tema parimaks käiguks olla Hollandi õlletootja Heinekeni ülevõtmine, kirjutab Bloomberg.

Uudistekanali teatel peaks SABMiller tegema pakkumise, millest ei saa keelduda. Nõnda loodab õlletootja vältida maailma suurima pruulija Anheuser-Busch InBev ülevõtukatseid. Londonis asuv SABMiller arvas, et piisav pakkumine oleks 45 miljardit dollarit, ent Heinekeni kontrolliv perekond lükkas pakkumise tagasi.

Kuigi nii taanlaste Carlsberg ja Briti alkoholikompanii Diageo aktsiad tõusid eile lootuses, et nendest võib saada SABMilleri uus ihaldusobjekt, on Morningstari analüütiku Philip Gorham hinnangul Heineken ettevõtte jaoks siiani kõige ahvatlevam lahendus.

„Arvan, et ükskõik kui häälekalt Heineken müümisest keeldub, on kõigel oma hind,“ leidis ta. „SABMiller võib Heinekeni juurde tagasi tulla. See on number 1 valik, kõik muu oleks suboptimaalne.“

Heineken kinnitas ka avalikult SABMilleri pakkumise tagasilükkamist ja teatas, et Heinekeni pere eelistab hoida firma sõltumatuna. Ettevõtte asutanud perekond omab firmast 50%.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2014, 15:14
Otsi:

Ava täpsem otsing