Eften müüs väikesed varad

05. november 2014, 10:25
Viljar Arakase juhitud Eften Kinnisvarafond müüs osad varad.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141105/NEWS/141109876/AR/0/Viljar-Arakas.jpg

EfTEN Kinnisvarafond teatas, et müüs ühe tehingu käigus Zenith Capital Managementi poolt juhitavale ettevõttele Stora Enso tootmishoone Tänassilmas, Mediq logistikakeskuse Sauel ning Hanza Mechanics tootmishoone Tartus.

EfTEN Kinnisvarafondi fondijuhi Viljar Arakase selgitusel on nende kolme hoone müük osa ettevõtte strateegilisest plaanist loobuda väiksematest objektidest ja keskenduda suuremate investeeringute juhtimisele. Investeeritud omakapitali tootluseks kujunes peale edukustasu reservi moodustamist 56% aasta baasil ning tagasisaadud omakapitali kordaja oli 1,6. Projekti hoidmisperiood oli 16 kuud ning tehing toimus 8,2% rahavoo tootluse alusel.

“Tootmis- ja logistikakeskuste omandamine, mis asuvad tuntud tehnoparkides ja kus asuvad rahvusvahelise taustaga üürnikud, sobib klientide investeerimisportfellidesse. Näeme tootmiskinnisvara kui perspektiivset ja likviidset investeerimistoodet, sest lisaks tööjõukulude erinevusele on jätkuvalt Eesti kinnisvaraga seotud kulud soodsamad kui Skandinaaviamaades,“ ütles Zenith Capital Management partner Kristel Meos.

Meos lisas, et tootmishooned, kus on kvaliteetne rentnik, hea asukoht ja korralikud lepingud, on neile alati huvi pakkunud, teiselt poolt aga mõjutab investeerimisotsuseid turu situatsioon. "Viimasel aastal on Eestis ja eelkõige Tallinnas toimunud rahavooga kontoriobjektide osas tootluste kukkumine, mis tähendab, et hinnad on kallinenud ja lisaks on juurde tulemas uut pakkumist kontorite turul. Seetõttu on huvi kasvanud ka teiste ärikinnisvara segmentide osas," selgitas Meos. Tehingu hinda polnud ta nõus kommenteerima.

EfTEN Kinnisvarafond omandas nimetatud kolm objekti möödunud aastal EPI Baltic I fondilt blokktehingu käigus. Lisaks eelmainitud kolmele objektile omandati toona ka K-Rauta esinduspood Tondil ja Logistika Pluss logistikakeskus Tallinnas Punasel tänaval.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. November 2014, 10:25
Otsi:

Ava täpsem otsing