Kolmapäev 26. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kruuda: rubla nõrkus lööb eksporti

07. november 2014, 15:30
Oliver Kruuda hinnangul võib eksport Venemaale kaotada mõtte
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141107/NEWS/141109732/AR/0/Tere-AS-juhatuse-esimees-Oliver-Kruuda.jpg

Tere AS juhatuse esimehe Oliver Kruuda sõnul võib rubla nõrgenedes eksport Venemaale kaotada mõtte.

Oliver Kruuda sõnul mõjutab rubla nõrgenemine otseloomulikult eksporti Venemaale. Ta märkis, et kuigi Eesti toodangu tooraine on oluliselt odavam kui Venemaal, siis lõpptoote müügihind võib rubla nõrgenedes muutuda eksportijale ebasoodsaks. „Kui saab jälle eksportima hakata, tuleb järele mõelda, kui mõtekas see sellise rubla nõrgenemise puhul on, et kas saab ka kasumlikult müüa. Sest Venemaal on ka impordi toll 15% toodangu hinnast“ nentis ta.

Täna ei ole küll piimatöösturitel oma toodangut võimalik Venemaale müüa, ent Kruuda avaldas lootust, et enne jõule saab siiski osade toodetega Venemaal tagasi olla.

Mis puudutab sanktsioone, siis märkis Kruuda, et neist kaotavad enim ettevõtted, tegelikult inimesed, kes omavad ettevõtteid ja kes seal ka töötavad. "Majanduslikud sanktsioonid on üldse kõige rumalam vastastikuste läbirääkimiste mõjur, sest selle tagajärgi ei suuda kunagi keegi hinnata. Tänaseks on piimamaailmast pool hinda kadunud ja tegelikuks võitjaks osutub Hiina. Nii tark siis see meie Euroopa poliitika ongi," märkis Kruuda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. November 2014, 15:28
Otsi:

Ava täpsem otsing