Volinik: ühtne energiaturg tähendab ka ühtsemaid tariife

13. november 2014, 17:02
ELi energiavolinik Miguel Arias Canete.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20141113/NEWS/141119793/AR/0/AR-141119793.jpg

Euroopa Liidu uus energiavolinik Miguel Arias Canete ütleb intervjuus ajalehele Financial Times, et Euroopa Liidu ühtse energiaturu loomine ei tähenda vaid torujuhtmete ja ühendusliinide ehitust, vaid ka ühtlasemat energia maksustamist.

Praegu näitab liikmesriikide võrdlus, et näiteks Taanis moodustavad maksud 57% elektrienergia lõpphinnast ja Saksamaal 49%. Maltal ja Suurbritannias on maksude osa vaid 5%.

„Tariifide kujunemine peaks olema läbipaistev ja põhinema ühesugustel reeglitel. Praegu on meil väga keeruline tariifide süsteem,“ ütles Canete.

ELi energialiidu loomine on üks Euroopa Komisjoni prioriteete järgmiseks viieks aastaks. Sellega loodetakse vähendada ELi sõltuvust Venemaa energiakandjatest ning saavutada USAga võrreldes konkurentsivõimelisem elektrienergia hind.

Canete lubab edasi minna ka kavadega panna hinnaläbirääkimistel Gazpromiga liikmesriikide seljad kokku. „Me ei aruta sellist ideed, kus komisjon liikmesriikide eest ostud teeks, üldsegi mitte,“ ütles ta. „Küsimus on selles, kas me suudaksime erafirmades huvi tekitada võimaliku koostöö vastu.“

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. November 2014, 17:02
Otsi:

Ava täpsem otsing