Dividendide TOPi võimsaimad uustulnukad

27. jaanuar 2016, 15:00

Reedel ilmub Äripäeva Dividendi TOP. Reedel ilmub Äripäeva Dividendi TOP.
Foto: Anti Veermaa

Reedel ilmuva Äripäeva dividendide edetabeli 250 liikme seas on 108 ettevõtjat, kes aasta tagasi esimese 250 hulka ei jõudnud. Avaldame neist uustulnukatest 10 suurima omanikutulu teenijat.

Ettevõtja Margus Linnamäe Ettevõtja Margus Linnamäe
Foto: Andras Kralla
  • Vaata eelmisel aastal ilmunud edetabelit siit

4. kohal (koht reedel ilmuvas TOPis) Margus Linnamäe, 7 840 000 eurot

Teenib omanikutulu kümneid ettevõtteid koondavast valdusfirmast MM Grupp OÜ. Kontserni koosseisus on kaks olulisemat alamkontserni: Magnum AS ja UP Invest OÜ. Magnumi kontserni ettevõtted tegutsevad neljas riigis – Eestis, Lätis, Leedus, ja Soomes. Nende tegevus hõlmab ravimite hulgikaubandust, ravimite ja muude apteegikaupade jaekaubandust, veterinaartoodete hulgikaubandust ning hambaravitoodete hulgimüüki. UP Invest kontserni ettevõtted tegutsevad kolmes riigis – Eestis, Lätis ja Leedus. UP Investi olulisemad tegevusvaldkonnad on kinnisvarainvesteeringute haldamine, haiglatarvikute ning tervise- ja ilutoodete hulgimüük ning investeeringud tehnoloogia- ja meediaettevõtetesse. Margus Linnamäe hoiab avalikuse eest varju.

16. kohal Ivar Richard Skandeberg, 1 765 715 eurot 

Ivre Holding OÜ omanik ja juhatuse liige. Ivar Richard Skandeberg on ka Äripäevaga kohut käinud. See vaidlus lõppes 2014. aastal Äripäeva võiduga. Kohtuvaidluse ajendiks oli 2012. aastal ilmunud Äripäeva Rikaste TOP, kuhu jõudis ka Rezida Skandeberg. Toona kirjutas Äripäev, et Rezida Skandebergile kuuluva ettevõtte tegevuse tegelik suunaja võib olla Ivar Richard Skandeberg, kelle varasem nimi oli Ivan Podrjatšikov. Ajakirjanduses on tema kohta kirjutatud, et 1990. aastatel oli ta Venemaa Agropanga ja Usbekistani Kultuurifondi Eesti esindaja, kes pankrotieelsel ajal Tartu Kommertspanka rublahoiuseid vahendas.

Artikli ilmumise järel pöördus Ivar Richard Skandeberg Andmekaitse Inspektsiooni (AKI) ja väitis, et Äripäev on tema isikuandmeid ebaseaduslikult töödelnud. Skandeberg taotles isikuandmete töötlemise lõpetamist ja andmekandjatest kustutamist ning Äripäeva Rikaste TOP 500 müügilt kõrvaldamist.

AKI algatas Äripäeva suhtes riikliku järelevalvemenetluse ning otsustas, et Äripäev pole seadust rikkunud ja Ivar Richard Skandebergi isikuandmete töötlemine oli õiguspärane. Skandeberg sellega ei leppinud ja esitas Tallinna halduskohtule kaebuse, milles palus AKI otsus tühistada. Samuti soovis Skandeberg, et kohus teeks AKI-le ettekirjutuse vaadata uuesti läbi Ivar Richard Skandebergi taotlus, milles viimane soovis keelata Äripäeval enda isikuandmete avaldamise Äripäeva Rikaste TOPi koostamisel. Kohtuvaidlusesse kaasati kolmanda osapoolena ka Äripäev.

Ingmar Mattus Ingmar Mattus
Foto: Andras Kralla

23. kohal Ingmar Mattus, 1 578 803 eurot

Neli aastat tagasi asutatud maaklerifirma Armada Markets AS omanik. Seaduste muutumise tõttu lõpetas ettevõte aga 2014. aasta lõpus senise äritegevuse ja alustas finantsettevõtete teenindamisega. Tänaseks on tegemist finantstehnoloogiat ja finantsettevõtete nõustamist pakkuva ettevõtega. 

26. kohal Andrus Leinemann, 1 505 390 eurot

Koos venna Aivar Leinemanniga müüs 2012. aasta suvel Tallinnas Kadaka teel asuva Mustika keskuse kinnisvarafondile EfTEN. 2013.  aastal laekus tema valdusfirmasse Alfastock üle 4 miljoni euro dividenditulu, mis ongi tõenäoliselt Mustika keskuse müügist Andrus Leinemannile laekunud raha. Alfastock maksiski omanikule 1,5 miljonit eurot dividende. Natukene (5390 eurot) teenis omanikutulu ka ettevõttest Ceres Kinnisvara, kus tal on 19,25% suurune osalus. Vendadele kuulub ka OÜ L-Man Investments, mis 2013. aastal asutas 2 tütarettevõtet – Laki Maja OÜ ja Pronksi Kinnisvara OÜ. Mõlemad firmad ostsid kinnisvara ja asusid seda välja üürima. Juba 2014. aastal müüs aga Laki Maja kinnisvara maha ja alustas investeerimist võlakirjadesse, väärtpaberitesse ja teistesse finantsvahenditesse.

33. kohal Viktor Mõisja, 1 315 440 eurot 

Merko Ehituse suuromaniku Riverito suuruselt kolmas aktsionär Toomas Annuse ja Tõnu Toomiku järel.

Ettevõtja Neinar Seli Ettevõtja Neinar Seli
Foto: Raul Mee

36. kohal Neinar Seli, 1 072 400 eurot 

Neinar Selile kuuluvatest arvukatest ettevõtetest maksis omanikutulu ainult Rondam Grupp, kuhu kuulub plastpakendite ja -pakkematerjalide tootja Estiko-Plastar ning mitu kinnisvaraarendusfirmat, mis tegutsevad eeskätt Tartus. Näiteks kuuluvad Selile Sisustus E Kaubamaja, Kesklinna keskus, Emajõe Ärikeskuse büroohoone, TASKU keskus koos bussijaamaga, Tehase-Teguri tänava tootmis- ja laohoonete kompleks, Tähe 4 büroohoone, Ravila 59 kinnistu.

38. kohal Marika Vahter, 1 030 000 eurot 

Dividendide TOPi uustulnukate seas ainus naine. Ta on edukas raamatukaupmees, kelle varasem nimi oli Marika Nõmmiste. Talle kuulub võõrkeelsete raamatute müügiga tegelev Allecto AS. Nõmmiste viibib enamiku ajast Eestist eemal ja temaga kontakti saada on väga raske. Ettevõtte müügitulu oli 2014. aastal 2,3 miljonit eurot ja kasum 0,2 miljonit eurot. Suurema osa müügitulust teenib väljaspool Eestit. Ettevõte on olnud aga ka edukas mitmel riigihankel, mille on korraldanud näiteks sihtasutus Innove, Heino Elleri nimeline Tartu muusikakool, kaitsevägi, sisekaitseakadeemia. Lisaks raamatute müügile korraldab firma ka metoodilisi seminare võõrkeeleõpetajatele ning korraldab raamatunäitusi erinevates õppeasutustes ja raamatukogudes.

44. kohal Kalev Tanner, 953 862 eurot 

Restoraniärimees, kelle osalusel on loodud Tallinna tuntud söögikohad Bocca, Chedi, La Bottega, Ö ja Kaks kokka ning hotellis Telegraaf asuv restoran Tchaikovsky. Restoraniäris osaleb firma Sparkling Group kaudu, kus tal on 36% suurune osalus. Sama suur osalus on ka Raul Uutmannil. Toitlustusärist aga Kalev Tanner 2014. aastal omanikutulu ei teeninud. Dividendid laekusid talle firmast T-Capital, millele kuuluvad osalused kinnisvarasse investeerivas Axtell Grupis, Eesti suurimas kindlustusmaakleris Iizi ja kindlustuslepinguid vahendavas Insly Holdingus.

45. kohal Christopher David Murphy, 911 466 eurot 

Väike-Maarja vallas Ebaveres tegutseva OÜ Baltic Log Cabins suuromanik. Ettevõte toodab freesprussmaju Suur­britannia turule.

46. kohal Andres Saar, 900 000 eurot 

Arhitektibüroo Nord Projekt AS omanik.

Jälgi Äripäeva sotsiaalmeedias
Äripäeva uudiskiri

Telli värsked majandusuudised oma meilile. Liitu Äripäeva uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Äripäeva uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Seotud lood
Märksõnad

Toimetaja valik

NanoFlowcell 11:00 23. juuli 2016

Soolveega sõitev auto kimab börsile

2 Liechtensteinist pärit elektriautode tootja NanoFlowcell AG teatas plaanist tulla järgmisel aastal börsile ning alustada revolutsiooni autotööstuses.
12:33 23. juuli 2016

IMF juht läheb kohtu alla

07:30 22. juuli 2016

Vargus maksuameti koduõuel

9
12:30 22. juuli 2016

Viimane VHSi tegija andis alla

10:45 22. juuli 2016

Kas Apple tuleks maha kanda?

2

Arvamused

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

252 400 €

RAHA

21%

AKTSIAD

79%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

10:00 22. juuli 2016

Ekspress Grupp laiendab haaret

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

09:00 22. juuli 2016

Bezos möödus Buffettist

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Miks kasutada majaehitusel projektijuhtimise teenust?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.