Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Loomaaia direktori krediitkaart suletakse

01. veebruar 2016, 17:00
Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160201/NEWS/160209959/AR/0/AR-160209959.jpg

Loomaaia direktori Mati Kaalu käsutuses oleva krediitkaardiga maksti eelmisel aastal ka teenuste ja kaupade eest Eestis, mis oleks pidanud käima teist teed pidi. Tänavu on plaanis see kaart sulgeda.

Mullu aprillis oli küsimus, kas 40 aastat Tallinna loomaia direktorina töötanud Mati Kaal on nõus oma ametis jätkama. Siis veel 69aastane Kaal ütles, et kuna head järglast talle võtta ei ole, siis ta jätkab, ent vaatab jooksvalt, kuidas tervis vastu peab.

Toona avaldas bioloogi haridusega Kaal soovi enam tegeleda oma erialase tööga. "Plaane on hirmsasti, kui ainult raha oleks!" ütles Kaal mullu kevadel Õhtulehele. Ilmselt on Kaal siiski leidnud väljundi oma plaanide elluviimiseks ja lisaraha teenimiseks. Täna nimelt lõpeb Albion Reiside korraldatud safarireis Tansaaniasse, kus ühe grupijuhi või giidina osaleb ka loomaia direktor, nagu viitab reisikorraldaja koduleht. 11päevase reisi maksumus on pea 4000 eurot.

Samalaadne safarireis koos Mati Kaaluga toimub ka tänavu sügisel, kolmas aasta pärast jaanuaris. Mõlema reisi maksumus jääb samasse hinnaklassi.

Äripäev hakkas uurima Kaalu tegemisi seoses tema kasutuses oleva ameti krediitkaardiga. Kaardi väljavõttest 2015. aasta tehingute kohta nähtub, et kokku maksti kaardiga veidi üle 4632 euro. Lisaks konverentsidele-seminaridele ja sellega seonduvatele kuludele välismaal ning erialastele internetiostudele kasutati kaarti ka kodumaal teenuste-kaupade eest tasumisel.

Mõned näited. Makse ARKile (63,5 eurot), maanteeametile (61 eurot), automüügifirmale Viking Motors (101,99 eurot), samuti kaks makset sisustuskauplusele Home4You (435 eurot) ja K-Rautale (81,56 eurot). Lisaks Photopointi makse üle 770 euro.

Äripäev püüab saada ka kommentaari Kaalult endalt, kui ta reisilt tagasi on.

Talllinna linna finantsdirektori Katrin Kendra sõnul analüüsisid nad Tallinna Loomaaia direktori käsutusse antud krediitkaardi kasutust ja ülal välja toodud tehingute põhjal tõdevad, et tegemist on olnud loomaaia tegevuseks vajalike kulutustega.

Ta selgitas asja lähemalt: kahe loomaaia sõiduauto registreerimine ARKis, autohooldus VikingMotorsis, vaheseinad Home4You kauplusest, eripuhastusvahendid K-Rautast, rajakaamerad ja tarvikud Photopointist ning konverentside osalustasud ja majutused. "Muidugi oleks neid tehinguid saanud ja tulnudki teha muid kanaleid kasutades ehk esitatud tellimuse alusel saadud arvete alusel tasudes, milleks on linnal ka võimalused kõigile asutustele loodud," nentis siiski linna finantsjuht. 

Ajendatuna eeltoodust ja tuginedes 2015. aastal krediitkaartidega tehtud tehingute analüüsist on linna finantsteenistusel Kendra sõnul kavas teha ettepanek veebruari jooksul sulgeda viiest linna organisatsioonis kasutusel olevast krediitkaardist kolm. "Seega jääks tänavu kasutusele kogu linna organisatsiooni kohta kaks krediitkaarti, üks Tallinna ettevõtlusametis ja teine linnakantseleis," märkis Kendra. 

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. February 2016, 17:03
Otsi:

Ava täpsem otsing