Paide linna poliitika tiirleb endise abilinnapea ümber

22. veebruar 2016, 07:45
Paide linnavolikogu esimees Peeter Saldre (vasakul) ja volikogu aseesimees Janno Lehemets
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160222/NEWS/160219600/AR/0/Peeter-Saldre-(vasakul)-ja-Janno-Lehemets.jpg

Aasta pärast seda, kui Paide linnas vahetus võim tollase abilinnapea Janno Lehemetsa ärikeelu ja võlgade avalikuks tuleku järel, on Lehemets volikogusse naasnud ja seal uue võimuliidu kaalukeeleks kujunenud ning tema tegemised on endiselt esiplaanil.

Nii võttis volikogu revisjonikomisjon luubi alla volikogu aseesimehe Lehemetsa ametisse saamise linnale kuuluvas sihtasutuses Paide Haldus ning tema juhitud Paide turu ehitamise projekti asjaolud.

„Minul, kui ehitusäris juba 30 aastat tegutsejal, tekib küsimus, miks peab nii pisikese projekti, nagu seda oli Paide turg, jaoks tööle võtma projektijuhi,“ küsis revisjonikomisjoni esimees, IRLi kuuluv Viktor Kasak. „Talle tekitati koalitsiooni poolt sissetulek. Fakt on ka see, et turu ehitamisel oli suur materjali ülekulu,“ märkis Kasak.

Samuti leidis revisjonikomisjon, et Paide Halduse nõukogu on rikkunud sihtasutuse põhikirja, kinnitades Lehemetsa teiseks juhatuse liikmeks olemasoleva juhatuse volituste kehtivuse ajal. Seetõttu tehakse kahes revisjoniaktis Paide Halduse nõukogule ettepanek vabastada Lehemets juhatuse liikme kohalt.

Sinu tellimus on lõppenud.

Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas

Äripäeva proovitellijana saate ligipääsu ainult tellijatele mõeldud sisule.
Teile on kättesaadavad kõik Äripäeva lukus lood, TOP'id, börsiuudised ja Investor Toomase nõuanded.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. February 2016, 07:15
Otsi:

Ava täpsem otsing