Suurvõlgniku omanik annab inkassoabi

22. veebruar 2016, 12:25

Inkassoabi asutanud Artur Fjodorov Inkassoabi asutanud Artur Fjodorov
Foto: Andres Haabu

Läinud sügisel pankrotistunud ehitusfirma E&G omanik Artur Fjodorov tuli välja uue äriplaaniga, pakkudes inkassofirmade vastu võitlemise teenust. Muu hulgas kogub Fjodorovi värske firma nõudeid, et esitada hagi Julianus Inkasso vastu.

“Maailm on huvitav oma mitmekesisuses. Meid ta ei sega,” ütles Julianus Inkasso juht Ülar Maapalu. “Kas tal (Artur Fjodorovil) ka vastav kvalifikatsioon on ja kas kedagi leidub, kes tema professionaalsust usub, seda me ei tea. Seni pole me veel kedagi kohanud.”

Fjodorov asutas möödunud aastal enne E&G pankroti väljakuulutamist kaks firmat. Mason Capitali tegevuseks on märgitud hoonestusprojektide tegemine ja ettevõttel Cecco puidu ja ehitusmaterjalide vahendamine.

Inkassoabi kodulehelt leiab vaid ühe viite, mis firma on värske teenuse taga. Nõu saamiseks palutakse tasuda teenustasu 30 eurot OÜ Cecco arvenumbrile. Sealjuures soovitatakse saata kirjeldus inkassofirma nõudest, kõik asjaga seotud dokumendid, näiteks lepingud, arved, kirjavahetus ja teenusetasu maksekorraldus.

Inkassoabi ootab ka tagasisidet, milline inkassofirma on kõige ebakompetentsem. Peale selle koondab Inkassoabi nõudeid, et esitada hagi Julianus Inkasso vastu, sest “on tekkinud olukord, kus ebaõiglaselt võlglaseks tembeldatud inimene peab pöörduma kohtusse selleks, et tõendada võla puudumist.”

Julianus Inkasso juht Ülar Maapalu sõnas, et neile on Fjodorov tuttav. “Ja seda mitte võlausaldaja ega koostööpartnerina. Võlanõude menetlus on suuresti õigusvaidlus ning kui Artur Fjodorov reklaamib end esindajana, kes suudab pakkuda kvaliteetset õigusabi, siis on see tema äriline valik,” kommenteeris Maapalu.

Suured plaanid

“Inkassoabi on projekti esimene faas, millest kasvab välja uus, virtuaalne ja kaasaegne õigusbüroo-nõustamisteenus. Eelkõige on selle uue teenuse sihtgrupiks inimesed, kellele seni on advokaadibüroode teenus jäänud kättesaamatuks ning kes on seetõttu olnud sunnitud taluma oma õiguste rikkumist,” põhjendas Fjodorov Inkassoabi loomist. “Eriti palju on selliseid juhuseid minu arvates inkassomaastikul, kus inimesi pannakse hirmutades ja eksitades maksma kümneid kordi suuremaid summasid, kui see seaduse järgi õigustatud oleks.”

Fjodorovi sõnul on Inkassoabi sündinud koostöös tunnustatud õigusbüroode ja juristidega. “Kuna töö käib praegu peaasjalikult teenuse sisu ja olemuse ümber, siis lõplikult ei ole partnersuhted veel paika loksunud ja seda ei saa hetkel kommenteerida,” sõnas Fjodorov.

Fjodorov lubab Inkassoabist teha uue Uberi. “Nii nagu on suurärimeestel ja tippametnikel ihuadvokaadid, kellele võib täiesti suvalisel ajal helistada, muutub see reaalsuseks ka tavainimese jaoks. Seda kõike kaasaegsete tehniliste lahendustega – videokõned, chat, äpp ja nii edasi, kuni reaalse kohtumise ja kohtus esindamiseni välja. Õigusabi peab olema sama lihtne ja kättesaadav kui Uberiga takso tellimine. Sealjuures ei pea see üldsegi mitte tähendama järeleandmist teenuse kvaliteedis,” avas Fjodorov plaane ja lisas, et välistatud ei ole ka välismaale laienemine.

Sõda kahel rindel

Mullu loodi võlausaldajate liit, selle juhatuse liige on Kreedixi omanik Marie Rosin. Kreedix on üks firmadest, mis esindab võlausaldajaid, kes E&G-lt saamata jäänud raha nõuavad.

Liit väidab oma kodulehel, et pankrotis E&G võlg on kasvanud 5 miljonile eurole, realiseeritavat pankrotivara olevat 3000 eurot. “Eesti Võlausaldajate Liit lubab hoida omalt poolt Artur Fjodorovi tegevustel silma peal, et võlausaldajad oleksid kursis nii Artur Fjodorovi kui ka teiste sarnaste isikute vastukäikude ja skeemidega,” seisab liidu lehel. Liidu lehel on veel kirjas, et praeguse seadusandluse puudujäägid ja kitsaskohad on viinud olukorrani, kus ligi 95% pankrottidest lõpeb raugemisega ehk varatult.

Veel läinud oktoobris kirjutas Äripäev, et kümneid riigihankeid võitnud E&G võlgneb alltöövõtjatele 2 miljonit eurot, vara väärtuseks hinnati siis 1440 eurot. Fjodorov püüdis möödunud aasta aprillis leida võlgnike eest kaitset ning esitas kohtule E&G saneerimisavalduse, kuid kohus ei võtnud seda menetlusse.

Vaata loo peategelaste kohta lisainfot Äripäeva Infopangast
Artur Fjodorov

E&G OÜ

Cecco OÜ

"Mul on kahju, et E&G pankrotti läks. Veel aasta tagasi olid firma väljavaated head, referentsid piisavad, meeskond tugev, tööde portfell märkimisväärne. Kõik see kokku ei taga siiski õnnestumist. Kahetsusväärne on tõdeda seda, et kui ehitusprojektis üks ebaõnnestub, ei jää sellest paraku puutumata ka teised, kes projektiga seotud olid. Mina olen siit oma õpetunnid saanud," kinnitas Fjodorov praegu.

Jälgi Äripäeva sotsiaalmeedias
Äripäeva uudiskiri

Telli värsked majandusuudised oma meilile. Liitu Äripäeva uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Äripäeva uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Seotud lood
Märksõnad

Toimetaja valik

Euroopa Komisjoni president Jean Claude Junker küsib Nigel Farage'ilt: mis sina siin teed? Hääletasid ju ennast välja? 15:15 28. juuni 2016

Nigel Farage: nüüd te ei naera!

Debatt Euroopa Parlamendis selle üle, kuidas Euroopa Liit Suurbritannia referendumi otsusele reageerima peaks, kujunes täna ülimalt emotsionaalseks.
10:18 28. juuni 2016

Börsid põrkasid uuesti üles

Arvamused

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

242 703 €

RAHA

22%

AKTSIAD

78%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

Nafta
20:55 27. juuni 2016

Nafta hind langes järsult

16:45 27. juuni 2016

Langus börsidel süvenes

14:11 27. juuni 2016

Soros panustas naela tõusule

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

11:45 27. juuni 2016

Investorid varuvad kulda

10:49 27. juuni 2016

Börsidel tuleb ärev nädal

10:08 27. juuni 2016

Kodubörs avanes punases

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Miks kasutada viilkatuste puhul eterniiti?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Fitbit
08:31 28. juuni 2016

Brexit mõjutas londonlaste und


Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.