Vene propagandakanal alustas Eestis tegevust

24. veebruar 2016, 12:33

Sputnik Sputnik alustas Eestis tegevust.
Foto: Sputnik

End rahvusvaheliseks teabeagentuuriks ja raadioks nimetav Sputnik, mis on pikalt Eestisse laienemise vastu huvi tundnud, teatas täna, et käivitas Eestis nii eesti- kui ka venekeelse uudisteportaali.

Sputnik teatas pressiteates, et Tallinnas asuvas peakorteris paiknev professionaalne ajakirjanike ja toimetajate meeskond edastab rahvusvahelisi ja kohalikke uudiseid ja arvamusi aktuaalsetel teemadel.

"Sputnik on kaasaegne massimeediavahend, mis erineb teistest eelkõige maailma mõistmise teemadevaliku ja vaatenurga poolest," märkis Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjan. Pressiteates seisab, et moto "Räägime seda, millest teised vaikivad" kajastab täielikult Sputnik uudisteressursside sisu, mille eesmärk on viia tarbijani erinevad hinnangud maailmasündmustele.

Alles eelmisel nädalal kirjutas Delfi, et kuu alguses Lätis tegevust alustanud Sputnik plaanib sel kevadel avada Eestis uudisteportaali. Eesti ametiasutused leivad aga, et neid ei saa käsitleda osana ajakirjandusest, arvestades Sputniku tausta. Sputniku emafirma on vene uudisteagentuur Rossija Segodnja, mis on Venemaa presidendi administratsiooni ülema Sergei Ivanovi sõnade järgi loodud selgitamaks maailmale, et Venemaa ajab iseseisvat poliitikat ja kaitseb kindlalt oma rahvuslikke huve.

"Sputnik on teistes riikides silma paistnud valeinformatsiooni levitamisega ja väga tihti käsitletakse seda üksust ka eriteenistuste infooperatsioonide tööriistana, isegi kui nende ridades töötab ka inimesi, kellel lastakse teha ajakirjandusele sarnanevat tööd," ütles Delfile riigikantselei strateegilise kommunikatsiooni nõunik Ilmar Raag.

Sputnik on soovinud koostööd teha ka Eesti riigiasutustega, kuid nende huvi selleks on olnud väga leige. "Meil ei ole Sputnikuga suhtlemise keeldu, aga ma ei näe ka põhjust, miks Eesti ametiasutused peaksid päringuid Sputnikult käsitlema kui ajakirjanduslikke päringuid," kirjeldas Raag praegust Eesti ametiasutuste suhtlemisstrateegiat Sputnikuga.

Sputniku multimeediavahendite tegevushaare ulatub kanali teatel kümnetesse riikidesse. Tellijateni jõuavad Sputnik ööpäevaringsed uudistevood inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Jälgi Äripäeva sotsiaalmeedias
Äripäeva uudiskiri

Telli värsked majandusuudised oma meilile. Liitu Äripäeva uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Äripäeva uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Märksõnad

Toimetaja valik

Kaarel Kotkas 16:00 28. juuli 2016

Hiidlane lõi veebiäridele petiste radari

Aasta eest hakkas 21aastane Hiiumaa noormees arendama isikutuvastusteenust, mis jätab tema konkurendid üle maailma kaugele selja taha.
07:15 28. juuli 2016

Inbank toob turule võlakirjad

15:45 27. juuli 2016

Maksuvaidlus kisub tuliseks

Arvamused

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

251 704 €

RAHA

21%

AKTSIAD

79%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

Uber
13:24 28. juuli 2016

Hiina lubab Uberi oma turule

Jaemüük
11:00 28. juuli 2016

Baltika kasum kasvas

23:37 27. juuli 2016

Facebookilt plahvatuslik kasv

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

14:40 27. juuli 2016

Coca Cola käive alla ootuste

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Miks kasutada majaehitusel projektijuhtimise teenust?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.