Vene propagandakanal alustas Eestis tegevust

24. veebruar 2016, 12:33

Sputnik Sputnik alustas Eestis tegevust.
Foto: Sputnik

End rahvusvaheliseks teabeagentuuriks ja raadioks nimetav Sputnik, mis on pikalt Eestisse laienemise vastu huvi tundnud, teatas täna, et käivitas Eestis nii eesti- kui ka venekeelse uudisteportaali.

Sputnik teatas pressiteates, et Tallinnas asuvas peakorteris paiknev professionaalne ajakirjanike ja toimetajate meeskond edastab rahvusvahelisi ja kohalikke uudiseid ja arvamusi aktuaalsetel teemadel.

"Sputnik on kaasaegne massimeediavahend, mis erineb teistest eelkõige maailma mõistmise teemadevaliku ja vaatenurga poolest," märkis Sputniku peatoimetaja Margarita Simonjan. Pressiteates seisab, et moto "Räägime seda, millest teised vaikivad" kajastab täielikult Sputnik uudisteressursside sisu, mille eesmärk on viia tarbijani erinevad hinnangud maailmasündmustele.

Alles eelmisel nädalal kirjutas Delfi, et kuu alguses Lätis tegevust alustanud Sputnik plaanib sel kevadel avada Eestis uudisteportaali. Eesti ametiasutused leivad aga, et neid ei saa käsitleda osana ajakirjandusest, arvestades Sputniku tausta. Sputniku emafirma on vene uudisteagentuur Rossija Segodnja, mis on Venemaa presidendi administratsiooni ülema Sergei Ivanovi sõnade järgi loodud selgitamaks maailmale, et Venemaa ajab iseseisvat poliitikat ja kaitseb kindlalt oma rahvuslikke huve.

"Sputnik on teistes riikides silma paistnud valeinformatsiooni levitamisega ja väga tihti käsitletakse seda üksust ka eriteenistuste infooperatsioonide tööriistana, isegi kui nende ridades töötab ka inimesi, kellel lastakse teha ajakirjandusele sarnanevat tööd," ütles Delfile riigikantselei strateegilise kommunikatsiooni nõunik Ilmar Raag.

Sputnik on soovinud koostööd teha ka Eesti riigiasutustega, kuid nende huvi selleks on olnud väga leige. "Meil ei ole Sputnikuga suhtlemise keeldu, aga ma ei näe ka põhjust, miks Eesti ametiasutused peaksid päringuid Sputnikult käsitlema kui ajakirjanduslikke päringuid," kirjeldas Raag praegust Eesti ametiasutuste suhtlemisstrateegiat Sputnikuga.

Sputniku multimeediavahendite tegevushaare ulatub kanali teatel kümnetesse riikidesse. Tellijateni jõuavad Sputnik ööpäevaringsed uudistevood inglise, araabia, hispaania ja hiina keeles.

Jälgi Äripäeva sotsiaalmeedias
Äripäeva uudiskiri

Telli värsked majandusuudised oma meilile. Liitu Äripäeva uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Äripäeva uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Märksõnad

Toimetaja valik

Balti pankade juhid 17:15 31. mai 2016

Negatiivsed intressid tulevad pigem varem kui hiljem

Kui veel paari kuu eest rääkis vaid SEB Balti divisjoni juht Riho Unt negatiivsete hoiuseintresside kehtestamisest suurettevõtetele, siis nüüd toetavad seda mõtet ka teised Baltimaade pankade juhid
11:15 31. mai 2016

Äripäeva piinlik hetk

1

Arvamused

Töökuulutus

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

251 676 €

RAHA

21%

AKTSIAD

79%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Kodu mitmele põlvkonnale – miks valida just Naturi puitmaja?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.