Raivo Hein kannatab 44sendise maksuvõla pärast

02. märts 2016, 16:12

Raivo Hein Raivo Heina sõnul põleb müts varga peas.
Foto: Erik Prozes

44sendine maamaksuvõlg lükkas riigilt tulumaksu tagasisaamise ettevõtjale Raivo Heinale määramatuks ajaks edasi.

Tasub teada

    Tulumaksu tagastamine

  • Enammakstud tulumaksu tagastamist alustati 29. veebruaril tuludeklaratsioonis märgitud pangakontole. Paberil tuludeklaratsiooni esitanud maksumaksjatele alustatakse enam makstud tulumaksu tagastamist 20. aprillil.
  • Maksuamet edastab pankadele maksekorraldusi vastavalt sellele, millises järjestuses süsteem kontrolli lõpetab. Korraga edastatakse mitukümmend tuhat maksekorraldust, mis grupeeritakse pankade kaupa. Täpne ülekande aeg inimese kontole sõltub ka panga toimingutest. Seetõttu võivad samal päeval deklaratsiooni esitanud inimesed raha erineval ajal tagasi saada ja võib juhtuda, et hilisemal kuupäeval esitatud deklaratsiooni alusel tuleb tagastus varem. 
  • Enam makstud tulumaks tagastatakse deklaratsioonis näidatud pangakontole hiljemalt 1. juuliks. 
  • Kui deklareeritakse ettevõtlustulu, vara võõrandamisest saadud kasu või kahju, välismaalt saadud tulusid või on deklareerijaks mitteresident, kes soovib teha Eestis mahaarvamisi, siis tagastatakse enam makstud tulumaks hiljemalt 3. oktoobriks.
  • Õiguskuulekas on klient, kelle 2014. aasta tuludeklaratsioon oli esitatud 31. märtsiks ja kellel pole maksuvõlga alates 2015. aasta 15. veebruarist kuni 2016. aasta 14. veebruarini.
  • allikas: maksu- ja tolliamet

Ennast igati seadusekuulekaks inimeseks pidav Raivo Hein maksis mullu ekslikult maamaksu nõutust 44 senti vähem. Aastaga kogus riik sellelt intressi 22% ehk 4 senti, mis on Heina sõnul hullumeelselt suur – nagu kiirlaenudel. "Mis muidugi on tõesti maksmata, aga kapitalistina võiks ju vastu väita, et riik on mu enammakstud tulumaksu üle aasta enda käes hoidnud," oli Hein nördinud. "Intressi pole ma ka küsinud," lisas ta. 

Pärast tuludeklaratsiooni esitamist e-maksuametis sai Hein järgmise kirjaliku teate:

Olete olnud perioodil 15.02.2015–14.02.2016 maksuvõlglane, sellest tulenevalt ei rakendu Teile kiire 5 tööpäevane maksutagastus. Tulumaks tagastatakse hiljemalt 01.07.2016 või 03.10.2016. 

Karmiks läheb alates 10eurosest võlast

Maksuameti pressiesindaja Mailin Aasmäe sõnul peab kiiret tulumaksu tagastust takistava maksuvõla suurus olema vähemalt 10 eurot. "Sellest väiksemate võlgnevuste puhul võib inimene loota, et enammakstud tulumaks jõuab kiirelt tema arvele," märkis ta. 

Heinal soovitas Aasmäe pöörduda maksuameti poole. "Saame siis täpsemalt vaadata, milles probleem seisneb, sest nagu ülalpool mainitud, siis tagastuse kiirust mõjutav võlgnevus peab olema vähemalt 10 eurot," ütles Aasmäe.

Selle jutu peale ütles Hein, et miks siis ei võiks kohe olla kodulehel selgesõnaliselt kirjas, et alla 10euroste võlgnevuste puhul saab siiski tulumaksu kiiremas korras tagasi.  

Tagastust ootab tuhandeid maksuvõlglasi

Aasmäe sõnul said ja saavad kiire raha tagastuse veel selle nädala jooksul need inimesed, kelle tuludeklaratsioon ei vaja lisakontrolli, kes esitasid oma eelmise aasta deklaratsiooni õigel ajal ja kellel ei olnud maksuvõlga. "Praegu on maksuvõlaga inimesi tulumaksutagastust ootamas 9219, kohtutäituri nõue on peal 14 357 inimesel," lisas ta. 

Tänaseks on maksuamet tulumaksu tagastanud juba 270 605 deklaratsiooni alusel summas 63,1 miljonit eurot. Tagastada tuleb hetkeseisuga kokku 76,7 miljonit eurot.

"Tagastamise tempo on tavapäraselt kiire, teeme tööpäevas umbes 60 000 tagastamisotsust ja kui deklaratsioon on üle vaadatud ja sellega on kõik korras, toimub tagastus juba paari tööpäeva jooksul," lausus Aasmäe.

Jälgi Äripäeva sotsiaalmeedias
Äripäeva uudiskiri

Telli värsked majandusuudised oma meilile. Liitu Äripäeva uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Äripäeva uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Seotud lood
Märksõnad

Toimetaja valik

avarii 07:15 29. juuli 2016

Enda teadmata kummitusauto roolis

Mitme autoettevõtja sõnul liigub Eesti teedel liiga palju ohtlikke autosid, mis on pärast avariid korda tehtud nurgatagustes töökodades, kus pole õiget tehnikat ega oskusi. Osal autodel pole nende...
07:15 28. juuli 2016

Inbank toob turule võlakirjad

Arvamused

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

251 704 €

RAHA

21%

AKTSIAD

79%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

Naftaväli
22:06 28. juuli 2016

Nafta hind kukkus 2%

13:24 28. juuli 2016

Hiina lubab Uberi oma turule

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

11:00 28. juuli 2016

Baltika kasum kasvas

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Miks kasutada majaehitusel projektijuhtimise teenust?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.