Karoli Hindriksi firma kaasab 2 miljonit dollarit

02. märts 2016, 15:11

Karoli Hindriks Jobbaticali asutaja Karoli Hindriks

Karoli Hindriksi asutatud tehnoloogiavaldkonna tööportaal Jobbatical sai 2 miljoni USA dollari suuruse investeeringu.

Investeeringu tegid riskikapitali ettevõte Union Square Ventures, Euroopa riskikapitalist Saul Klein oma ettevõttega LocalGlobe ja senine investor SmartCap.

Hindriks kavatseb investeeringut kasutada Jobbaticali arendamiseks. Idufirma tootemeeskonda on kavas sel aastal kolmekordistada ja kasvab ka turundusmeeskond, et tulla toime suurema haardega. Jobbatical avab harukontori Kagu-Aasias, täpsemalt Singapuris.

Jobbaticali eesmärk on luua lühiajaliste projektide tööbörs, mis aitab leevendada aina kasvavat oskustööliste puudust tehnoloogiavaldkonnas üle kogu maailma. Jobbatical viib kokku maailmale avatud ja reisimishimulised tehnoloogiavaldkonna professionaalid ning valdkonna ettevõtted, mis vajavad andekaid töötajaid. Näiteks tänapäeva noorte põlvkond on valmis meelsasti välismaal töötama: PWC uuringu järgi on 71 protsenti sellest põlvkonnast valmis karjääri jooksul välismaal töötama.

“Kümne aasta eest oleks olnud harukordne, et talent New Yorgi linnast kaalub karjääri Tallinnas. Praegu on inimesed avatumad võtma riski kolida tundmatusse paika ning ainuüksi see meelsus annab riikidele nagu Eesti võimaluse meelitada enda juurde inimesi, kes aitavad ehitada globaalseid ettevõtteid ning luua juurde töökohti,” ütles Hindriks.

Ta lisas, et Silicon Valley ja teised tehnoloogiakeskused on suuresti arenenud tänu sellele, et nad on suutnud pidevalt ligi meelitada suurepäraste oskustega inimesi. "Meie eesmärk Jobbaticalis on aidata maailmas ehitada järgmise põlvkonna Silicon Valley’sid – Lissabonist Kuala Lumpurini ja nii edasi, jättes inimeste värbamisel kõrvale geograafilise aspekti, nii et inimesi võetaks tööle oskuste, mitte niivõrd passi alusel.”

Saul Klein märkis pressiteate vahendusel, et kuna töö olemus muutub kiiresti ning ta jagab täielikult Karoli visiooni, et ükskord võivad miljonid inimesed võtta 10 aasta jooksul 7-10 jobbaticali, selle asemel, et olla kogu aja samal kohal.

“Investeering kinnitab, et Jobbatical on väga lühikese aja jooksul saavutanud oma segmendis globaalse liidripositsiooni. Eesti idufirmade kogukond võib Jobbaticali üle uhkust tunda ja usume, et see investeering tõstab riskikapitalistide huvi kohalike idufirmade vastu,” ütleb SmartCapi investeeringute haldur Stanislav Ivanov. Esimene investeering Jobbaticali toimus SmartCapi juhtimisel oktoobris 2014.

Jobbaticali asutasid 2014. aasta juunis Tallinnas Karoli Hindriks, tema vend Ronald Hindriks ja Allan Mäeots, kes on nüüdseks koondanud ühte andmebaasi enam kui 30 000 inimest, kes on valmis töö nimel elukohta vahetama, teatas ettevõte. Esimese tegevusaasta jooksul kasutas platvormi üle 1200 ettevõtte rohkem kui 40 riigis – kokku esitati üle 7000 kandideerimisavalduse, millest töösuhteni viis 300. Lisaks sellele leidis Jobbatical peaaegu pooled enda töötajad sama veebilehe kaudu.

Jälgi Äripäeva sotsiaalmeedias
Äripäeva uudiskiri

Telli värsked majandusuudised oma meilile. Liitu Äripäeva uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Äripäeva uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Märksõnad

Toimetaja valik

Turistid Raekoja platsil. 10:00 30. juuli 2016

Soomlased jooksevad Eestile tormi

Sel aastal külastavad soomlased jälle aktiivsemalt Eestit ning võivad prognoosi järgi püstitada koguni rekordi.

Arvamused

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

251 725 €

RAHA

21%

AKTSIAD

79%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

Exxoni kasum tegi suure languse
19:30 29. juuli 2016

ExxonMobili kasum kukkus 60%

Barclays
11:56 29. juuli 2016

Barclaysi kasum kahanes

11:15 29. juuli 2016

Aprangalt head tulemused

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Miks kasutada majaehitusel projektijuhtimise teenust?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.