Eksmissi ööklubi hädas võlgade tasumisega

07. märts 2016, 07:00

Helen Mahmastol Privé omaniku Helen Mahmastoli sõnul on võlgades süüdi maksuamet, kes juba...
Foto: Meeli Küttim

Eksmiss Helen Mahmastolile ja tema kaasale Kuno Tehvale kuuluv Tallinna ööklubi Privé on hädas võlgade ja kustutamishoiatusega. Omanikud süüdistavad võlas maksuameti viga.

Privé raskused
  • OÜ Thuleland opereerib ööklubis Privé
  • Omanikud: Helen Mahmastol ja Kuno Tehva
  • Juhatuse liige: Helen Mahmastol
  • Kaks viimast majandusaasta aruannet esitamata.
  • Inforegistri maksehäireregistris on firmal võlg kaheksa võlausaldaja ees.

Helen Mahmastolile kuuluvat ööklubi Privé opereeriv firma Thuleland OÜ on võlgu kaheksale isikule kokku 8501 eurot, millega ettevõte on Inforegistri suurimate võlglaste tabelis. Ettevõtte maksuvõlg ulatub 3972 euroni ning lisaks oli firma 2014. kuni 2015. aastal ka maksuameti uurimise all. Thuleland OÜ-l on esitamata ka viimase kahe aasta majandusaasta aruanded ja küljes kustutamishoiatus. Tehval on osaluse juures veel täiteasja märge.

Omanikke kättesaamine osutub parajaks pähkliks. Ööklubi juhtidega ühendust saada ei õnnestu, sest lauanumber annab pidevalt kinnist tooni. Mahmastoli ja Tehva mobiilnumbritelt tuleb vastuseks, et telefon on välja lülitatud. Ka ööklubi kodulehel olev number ei vii edasi. Küsimustega kirjale ei laeku vastust nädala jooksul.

Club Privé Reede õhtul ööklubis Privé nautis tühjavõitu tantsuplatsil muusikarütme kõige...
Foto: Marta Jaakson

Tühi klubi võtab vaid sularaha

Et täit sotti saada, otsustame ööklubisse kohale minna, et vaadata, kuidas läheb eksmissi ja tema elukaaslase, keda tuntakse Nõmme Kalju jalgpalliklubi presidendina, ööklubil. Reede öösel veidi pärast kella ühte, kui peaks olema ööklubides tipptund, on Privé esine tühi. Ainus, mis viitab, et klubi on siiski avatud, on turvamees ukse taga ja valgele A4-paberile trükitud teade, et sissepääsupileti lunastamiseks sobib ainult sularaha, 14 eurot.

Järjekorra pärast muretsema ei pea, sest seda pole - mitte ühtegi hingelist peale turvamehe ja piletimüüja. Ka garderoobijärjekord on olematu. Portjee viskab ööklubi piltnikuga nalja ja annab meile rõõmsameelselt palitute eest numbri vastu. Tantsuplatsil on ligi 20 inimest, kellest pooled tunduvad olevat ööklubi töötajad.

Küsin fotograafilt, kas nii vähe inimesi ongi. Vastuseks saan, et ta õieti ei tea, sest on tööl alles teist korda ning üht teist piltnikku asendamas. Ta lisab kiirelt, et reede pole tegelikult ööklubis põhiline pidude päev, laupäeval pidavat rohkem külastajaid olema.

Märkame silmanurgast üht täiesti tühja ala, kus on mugavat istumise ruumi, ent saalitöötaja kamandab meid kiirelt välja. See on VIP-ala. Peletame lahkumismõtteid, et saada ülevaade, kas külastajaid lisandub.

Ainsana on peost pöördes lillelise seelikuga naisterahvas, kes hoogsalt ärgitab endaga kaasas olevat sõbrannat tantsuplatsile. Viimane on aga ilmselt tühjast saalist pinges ning näeb kurja vaeva, et kaaslase kutsetele vastu panna.

Kuna saal ei täitu, lahkume naaberklubisse - see on erinevalt Privést rahvast pungil. Garderoobi riideid ei mahu ning kokteili saamiseks tuleb leti ees võidelda.

Süüdistab maksuametit

Viimast õlekõrt kasutades saadame Helen Mahmastolile nädala lõpus kirja, milles märgime, et esmaspäeval ilmub artikkel ning kui tal on soov kommentaar saata, on tal selleks aega reede õhtuni. Sellele kirjale reageerib Mahmastol kiirelt.

Ta helistab ise ja märgib, et meie andmed on valed ning registrid ei näita täit tõtt. Tema sõnul on võlad ja kustutamishoiatus maksuameti viga ja valearvestus, mida amet nüüd korrigeerib. Mahmastol selgitab, et firma tegi juurdeehituse, kus maksuamet tegi käibemaksuga seoses valearvestuse ja nüüd on tulemas tagasiarvestus, mis sätib majandusnäitajad korda.

Küsimusele, mis firmaga on tegu, jätab Mahmastol täpselt vastamata ja ütleb ainult, et tegu on Saksa firmaga. „Tegemist on alkoholiettevõttega, meie oleme ju seotud alkoholiettevõtetega, et las ta praegu olla,“ ütleb ta.

Maksuameti pressiesindaja Rainer Laurits märkis, et amet ei saa menetluse kohta infot anda, kuna amet on seotud maksusaladuse kaitsega. Ka kaheksale võlausaldajale kinnitas Mahmastol, et kuskile ei kao ning kõik võlausaldajad saavad mure lahendatud, kui maksuamet raha tagastab.

Ööklubi juht: eestlane tuleb baari siis, kui ilm on hea ja majandus kukub

Möödunud aastat hindab samuti majandusraskustes ööklubi VaBank juht Timo Tirs keeruliseks, ent külastajate arv näitab tõusu. Samanimelisel ettevõttel on kahe viimase aasta majandusaasta aruanded esitamata, maksuvõlg küündib üle 3000 euro ning äriregister ähvardab kustutamisega.

Tirs rääkis, et tõsi, ka VaBankil on majandusaasta aruanded esitamata ja möödunud aasta oli klubi jaoks keeruline, ent kinnitas, et aruanded on õige pea esitatud ning majandusnäitajad paranenud.

Tirs ütles murelikult, et ei taha kliendile vale signaali saata. Meeskond punnitab ja teeb nii hästi, kui oskab. „Eelmine aasta oli meil küll üle aastate raske. Oli selles süüdi ilm või muu, aga nüüd jällegi märgid näitavad, et alates sügisest läks natuke paremaks,“ märkis ta lootusrikkalt.

Ööklubide turuseisu ilmestab Tirsi sõnul ütlus, et kui majandusel läheb halvasti, siis läheb ööklubidel hästi – inimesed lähevad baari muret unustama. „Märgid, mis meid mõjutavad, ei ole üldiselt pikaajalised ja globaalsed. Pigem mõjutab, mis ilm väljas on. Kui on halb ilm, siis inimesed jäävad nädalvahetusel koju,“ märkis ta.

Ööklubide juhid ei ole just kõige agaramad oma turuosast rääkima, ka siis, kui majandusnäitajate üle piinlikkust tundma ei pea. „Teate, kas nii kuidagi ei saa, et ma üldse ei kommenteeri,“ uuris ööklubi Teater omanik Platon Tinn pärast kassi-hiire mängu. Teatril pole võlgu ja aruanded on esitatud.

Jälgi Äripäeva sotsiaalmeedias
Äripäeva uudiskiri

Telli värsked majandusuudised oma meilile. Liitu Äripäeva uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Äripäeva uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Seotud lood
Märksõnad

Toimetaja valik

NanoFlowcell 11:00 23. juuli 2016

Soolveega sõitev auto kimab börsile

2 Liechtensteinist pärit elektriautode tootja NanoFlowcell AG teatas plaanist tulla järgmisel aastal börsile ning alustada revolutsiooni autotööstuses.
12:33 23. juuli 2016

IMF juht läheb kohtu alla

07:30 22. juuli 2016

Vargus maksuameti koduõuel

9
12:30 22. juuli 2016

Viimane VHSi tegija andis alla

10:45 22. juuli 2016

Kas Apple tuleks maha kanda?

2

Arvamused

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

252 400 €

RAHA

21%

AKTSIAD

79%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

10:00 22. juuli 2016

Ekspress Grupp laiendab haaret

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

09:00 22. juuli 2016

Bezos möödus Buffettist

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Miks kasutada majaehitusel projektijuhtimise teenust?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.