Putin: Fortumilt Venemaale suurinvesteering

23. märts 2016, 10:37

Niinistö Soome president Sauli Niinistö ja Venemaa president Vladimir Putin ühisel...
Foto: Scanpix/REuters

Venemaa president Vladimir Putin ütles eile pärast Soome presidendi Sauli Niinistöga toimunud kohtumist, et Soome riigi enamusosalusega energiakontsern Fortum plaanib Venemaale teha suurinvesteeringu.

Fortum plaanib investeerida neli miljardit eurot või dollarit Venemaa elektritootmise projektidesse Siberis ja Uuralites, ütles Putin.

Soome YLE uudised lisab, et korduvalt pressikonverentsil energiaala investeeringuid nimetanud Putin tuletas meelde ka, et Soome kavandatav Vene Rosatomi tuumareaktor saab Venemaalt ehituseks seitse miljardit dollarit laenu.

Kolm tundi väldanud Sauli Niinistö ja Vladimir Putini kohtumise peamised teemad olid majandus ja piirikoostöö, et peatada illegaalne pagulaste voog. Kummaski küsimuses näis valitsevat üksmeel - Putin lubas, et põhjapoolsete piiripunktide kaudu ei pääse kolmandate riikide kodanikud enam Soome.

Heast õhkkonnast kõneles ka see, et Niinistö kutsus Putinit viimasele sobival ajal Soome külla.

Soomel on olnud Venemaaga oluliselt tihedamad sidemed kui teistel Euroopa Liidu riikidel. Niinistö on väheseid riigijuhte, kes hoidnud sidemeid ka pärast Krimmi annekteerimist ning ELi ja Venemaa suhete halvenemist. Niinistö on varem öelnud, et naabrite vahel on tihe läbikäimine loomulik ning et hea on otse kuulda, mida Putin mõtleb.

Nii Soome kui Venemaa tahaks tihedamaid kaubandussuhteid, kuid takistuseks on Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonid ja viimase vastumeetmed. Vene ajakirjaniku küsimusele, kuidas Soome tuleb toime ELi sanktsioonide ja oma riigi huvide vahel balansseerimisega, vastas Niinistö, et sanktsioonide otsuse langetasid liikmesriigid, mitte Euroopa Komisjon ja et Soome ei tegele mingi balansseerimisega.

„Sanktsioonide asjus järgime kokkuleppeid ja suhetes Venemaaga joondume heanaaberlikest tavadest,“ ütles Niinistö. Ta lisas, et kõik tahavad sanktsioonide tühistamist, kuid et see saab toimuda vaid siis, kui Minski lepingud on täidetud.

Mõlemad presidendid rõhutasid rahvusvahelise koostöö tähtsust Süüria sõja lõpetamiseks ja võitluseks terrorismiga. Ukraina piloodile Nadja Savtšenkole samal päeval määratud 22 aasta pikkune vanglakaristus nimetamist ei leidnud, vahendas YLE.

Jälgi Äripäeva sotsiaalmeedias
Äripäeva uudiskiri

Telli värsked majandusuudised oma meilile. Liitu Äripäeva uudiskirjaga:

* E-mail:

* Nimi:

Täname, et tellisite Äripäeva uudiskirja!

Saatsime teie e-posti aadressile liitumise kinnituskirja.

Kui kinnituskiri pole teieni jõudnud, kontrollige, kas sisestasite aadressi õigesti. Küsimuste korral võtke ühendust online@aripaev.ee.

Tellitud uudiskirjast saate loobuda iga saadetud uudiskirjaga.

Seotud lood

Toimetaja valik

Kuldar Leis 07:30 31. mai 2016

Leis: me ei ole enam suvaline firma Lõuna-Eesti metsadest

Börsileminek mõjub firma sisekultuurile ja välisele imagole väga hästi, me ei ole enam välispartnerite jaoks suvaline firma Lõuna-Eesti metsade vahelt, ütles Võrumaa joogitootja Linda Nektari...

Arvamused

Töökuulutus

Sisuturundus

Fotod ja videod

Investor Toomas

Investor Toomase portfelli hetkeseis:

250 578 €

RAHA

21%

AKTSIAD

79%
Aktsiaportfelli graafik
1k
6k
1a
5a
max
 
Portfelli uuenemise samm 1 päev

Ühisinvesteerimine

Börsiuudised

Indeksid

Indeks
Periood

Tallinna börs

  % EUR
Arco Vara--
Tallinna Kaubamaja--
Silvano Fashion--
Merko Ehitus--
Harju Elekter--

Uudised

Kasulikud


Äripäev meenutab


Kõik eramaja ehitusest 2016

Kodu mitmele põlvkonnale – miks valida just Naturi puitmaja?

Äri eduks

Äripäeva kliendiblogi

    Konverentside laadimine

Kasulikud pakkumised

Autorollo afäär

Rosimannus

Suur ülevaade: kuidas kõik toimus

Äripäeva TOPid

Palga TOP

Rikaste TOP

Dividendide TOP

Gaselli TOP

TOP 100

Juubel

Vabalt!

Edulugu nimega Sylvester

Paberlehe PDF

Täname
Täname, et teatasite sobimatust kommentaarist.

Sulge
Saada vihje
Äripäev ootab lugejatelt vihjeid huvitavate ja põnevate sündmuste või teemade kohta. Saada vihje siit ja võib-olla just Sinu info põhjal ilmub peatselt lugu Äripäevas. Vihje saatja võib jääda anonüümseks.