Afganistani politseiluure eksnõunik: esmase viite terrorismile leiab mobiilist

Lauri Leet, kinnisvarauudised.ee toimetaja 29. märts 2016, 17:00
Kolonelleitnant Georg-Tomek Triðkin
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160329/NEWS/160329710/AR/0/AR-160329710.jpg

Kolonelleitnant Georg-Tomek Triðkin ütles Äripäeva teemaveebile kinnisvarauudised.ee, et esmase terrorismiennetuse käigus vaadatakse muu hulgas läbi ka põgenike mobiiltelefonid.

Triðkin juhtis eelmise aasta novembris Sloveenias põgenike kontrollile suunatud Eesti politseimissiooni ESTPOL1 ning kolme aasta eest oli ta Afganistani politsei luureosakonna nõunik. 

Sloveenia missiooni käigus, milles osales 25 Eesti politseiametnikku, leiti kümnete tuhandete põgenike kümmekond terrorismile viitavat isikut. 

Esmasel läbiotsimisel põgenikelt Triðkini sõnul relvi ei leitud, küll aga mõned külmrelvad. Põhjalikum selekteerimine ja võimalike terroristide avastamine toimus tema sõnul juba edasise asüülitaotluse protsessi käigus Saksamaal.

"Meie vaatasime esmase kontrolli käigus, mis puudutab terrorismiennetust, läbi nii palju nende mobiiltelefone, kui jõudsime. Kui leidsime sealt kahtlasi fotosid, siis andsime säärase isiku edasi kohaliku politsei terrorismiosakonnale," kommenteeris Triðkin. 

Pikemalt kõneleb politsei kolonelleitnant Georg-Tomek Triðkin rändekriisiga toimetulekust 7. aprillil toimuval Turvakonverentsil.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. March 2016, 16:49
Otsi:

Ava täpsem otsing