ARKi korruptandist endine tippjuht jälle kohtu ees

07. aprill 2016, 08:00
Haigushüvitiste väljapetmises süüdistatav Riho Kartau Harju maakohtu ees
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160407/NEWS/160409817/AR/0/AR-160409817.jpg

Aastate eest ARKi Maardu osakonna juhina altkäemaksu võtmises süüdi mõistetud ning paar aastat tagasi ka maksukuriteo eest karistatud Riho Kartau on seekord kohtus süüdistusega haigushüvitiste väljapetmises.

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistuse järgi petsid Kartau ja tema elukaaslane Marge Punt mitme aasta jooksul Eesti haigekassalt välja kokku 40 000 eurot.

Skeem oli selline, et Kartau deklareeris juhatuse liikmena kokku kümnekonna kõlava nimega mittetulundusühingu nimel maksu- ja tolliametile endale ja elukaaslasele suurt palka, mida nad süüdistuse järgi tegelikult ei saanud. Kuid deklareeritud palkade alusel arvestati nende keskmine tulu päevamäär, mis omakorda oli aluseks neile töövõimetuse ja hoolduse toetuste maksmisel.

Ringkonnaprokurör Andrei Voronin ütles süüdistust ette lugedes, et Kartau viibis mitme aasta jooksul pretsedenditult palju aega haiguslehel ning osa poja hooldamiseks saadud haiguslehti oli välja kirjutatud põhjendamatult. Prokurör märkis, et võib-olla polekski maksu- ja tolliamet ning haigekassa skeemile jälile saanud, kui Kartau poleks nii ahneks läinud. Lõpuks deklareeris ta juba 8000 euro suurust kuupalka, mis tekitaski huvi asja kontrollima hakata.

Sinu tellimus on lõppenud.

Sul pole veel Äripäeva tellimust?

või Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2016, 07:59
Otsi:

Ava täpsem otsing