Ehitajate digilahendus levib visalt

14. aprill 2016, 14:00
Arhitektuuri- ja inseneribüroo Novarc juht Jüri Rass näeb, et digilahendused aitaksid ehitusel paremaid eel­arveid teha.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160414/NEWS/160419868/AR/0/AR-160419868.jpg

Värskest BIMi kasutuse uuringust selgub, et paljud projekteerijad on lahendusega juba kokku puutunud ja kui seda veel ise ei kasuta, siis plaanitakse see viie aasta jooksul kasutusse võtta. Ka loodud digitaalehituse klaster peaks ehitajaid rohkem digilahendusi kasutama suunama, kirjutab aprilli kuukiri Ehitus.

MTÜ BIMsummit eestvedaja Miina Karafin möönab, et ehitajad on BIMi kasutuselevõtul pigem umbusklikud. “Põhitakistuseks on pädevate spetsialistide puudus, kuid iga uue tehnoloogia kasutuselevõtul on protsess alguses võõras, nõuab õppimist ja raha,” lisab ta. 

Sageli ei ole aga väiksemal ettevõttel võimalik korraga suuri summasid investeerida, oma osa nõuavad nii tarkvara kui parem riistvara, unustada ei tohi koolituskulusid.

Karafin siiski usub, et see on uuel aastal muutumas, sest mida rohkem kasvab teadlikkus uutest võimalustest, seda kiiremini need kasutusele võetakse.

Sinu tellimus on lõppenud.

Sul pole veel Äripäeva tellimust?

või Loe Äripäeva tutvumishinnaga 1 euro nädalas
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. April 2016, 02:13
Otsi:

Ava täpsem otsing