Firma maksab töötajaile puhkusel kõrgemat palka

25. aprill 2016, 18:00
Pere- ja töötajasõbralikud firmad motiveerivad kolmekuulise puhkuse või puhkuse ajal kõrgema tasu maksmisega.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160425/NEWS/160429808/AR/0/puhkus-rand.jpg

Puhkusekoefitsient ehk 40% kõrgem palk puhkuse ajal on üks näide, kuidas Eesti ettevõte töötajad enda külge püüab liimida.

Lisaks jõudeaja lisatasule reisivad kõige pere- ja töötajasõbralikumad firmad näiteks firma kulul ühiselt Hawaiile, maksavad pensioniks palgalisa, taunivad ületunde ja lubavad töö ajal isiklikke asju teha.

Pere- ja töötajasõbralike firmade konkurss otsib võtteid, millega edukad firmad end töötajaile ahvatlevaks muudavad ning sellega talente enda juurde meelitavad ja näiteks tööjõuvoolavust vähendavad.

IT-firma Axinom Eesti OÜ personalikoordinaator Viktoria Indrisova ütles, et töötajate heaollu panustamine on ihaldusväärse tööandja üks kõige olulisemaid omadusi. „See motiveerib töötajaid, et nad saavad enamiku oma päevast veeta väga kvaliteetses keskkonnas, kus on hea töötada ja mis toetab nende karjääri.“ Mullu panustas ettevõte sellistesse tegevustesse 500 eurot aastas töötaja kohta.

Tänavusel konkursil saab veel osaleda, kui täita nii töötajate kui ettevõtte juhtide esindajate ankeedid ja esitada need hiljemalt 29. aprillil.

Mõned firmad soovitavad töötajail puhata võimalusel kolm kuud jutti, et kiireteks aegadeks akud laetud oleksid.

50 nippi, kuidas töötaja enda külge kleepida

Valik eelmise aasta konkursil laekunud vastustest.

ÜLETUNNID

Et töötajad ei põleks läbi, ei soosita liigselt ületundide tegemist. Olenevalt töö iseloomust ja klientide ajatsoonist – mõni meie klient on Ameerikas, mõni Austraalias jne – tuleb ületunde siiski teha, kuid need kompenseeritakse.

Et hoida tasakaalus töö ja eraelu, on lubatud teha 20 ületundi kuus ehk riiklikust lubatud normist poole vähem. Töötajad, kellel on ületunde lubatust rohkem, läbivad arstliku kontrolli.

PUHKUS

Väärtustakse töötajate haridust ja seepärast ollakse õppepuhkustega väga paindlikud.

Puhkuste graafikut saavad inimesed täpselt niimoodi kasutada, nagu ise soovivad. Väikeste tiimidena toimib koostöö hästi ning oleme võimaldanud oma inimestele ka kollektiivpuhkust, et kõik saaksid juulis parimate ilmade ajal puhata.

Võimaldatakse staažipuhkust alates 10 tööaastast 3 tööpäeva ja alates 15 tööaastast 5 tööpäeva aastas.

Töötaja saab oma sünnikuul välja võtta tasustatud vaba päeva sünnipäeva puhul.

Töötajal on õigus võtta kaks tasustatud tervisepäeva aastas, kolmeaastase staaži täitumisel lisandub üks päev.

Jõulude ja aastavahetuse vahel on ettevõttes kollektiivpuhkus. Nendest puhkepäevadest pool on ettevõtte poolt kingitud, ja pool on niiöelda töötaja poolt.

Võimalusel palume töötajatel suvekuudel puhata järjest kolm kuud, et inimene saaks ennast välja lülitada ja puhata.

Õigus saada isikliku erakorralise sündmuse tõttu kolm tasustatud vaba päeva

Kehtib hea tava, et inimene puhkab 28 päeva aastas, mis toimib ka ilma puhkuseavaldusi täitmata. Juhul kui keegi puhkab ka mõne päeva rohkem, ei juhtu sellest midagi, taas on ennekõike oluline see, et töö oleks tehtud.

ARENDAMINE

Kord aastas sõidab kogu ettevõte viiepäevasele talvekoolitusele Eestist välja - on käidud Austrias Söldenis, Soomes Vuokattis. Töötajatele on need tasustatud tööpäevad ja samuti koos päevarahadega.

Töötajatel on isiklik koolitusplaan vähemalt aastaks.

Võimekatel töötajatel on võimalus end sisekoolitajana rakendada.

Ettevõttes on kasutusel oma e-õppe keskkond, kus kõik töötajad saavad läbida erinevaid e-koolitusi (nii tööalast teadlikkust kui ka üldist teadlikkust tõstvaid) ning seda vajadusel ka töövälisel ajal ükskõik millisest internetiühendusega arvutivõrgust.

Ettevõttel on oma raamatukogu, kuhu võivad töötajad tuua omi raamatuid ja/või olemasolevaid endale lugemiseks laenutada.

Igal aastal käiakse arenguvestlusel läbi töötaja arengukava ning tema eesmärgid. See on seotud ettevõtte arenguga ning sellest lähtuvalt koostatakse töötajale põhjalik enesearenguplaan, mis hõlmab koolitusi ja töötube.

Võimaldatakse võõrkeeleõpet töö ajal. Vahetustega töötajatel, kellel keeleõpe kattub vahetustevahelise ajaga, kompenseeritakse see kui ületunnitöö.

PALK

Puhkusekoefitsent – 1,4kordne palk puhkuse ajal.

Makstakse "sõbrapreemiat" töötajatele, kes on tööle soovitanud uue ja sobiva kolleegi.

Palgatõus reeglina inflatsioonimäärast kõrgem.

Kõik töötajad on kaetud õnnetusjuhtumi kindlustusega ka töövälisel ajal.

TÖÖKORRALDUS

Kõik reedesed tööpäevad lõpevad üks tund varem.

Kodukontorit võivad kõik kasutada ja kodus võib töötada pool või terve päeva või mitu päeva, aga ka mõne tunni.

Ettevõte võimaldab töötajatele tasulisi vabu päevi oma eraeluga seotud asjade ajamiseks, nagu arsti külastamine, kodused veeavariid ja lastega seotud üritused koolis ja lasteaias.

Haigestunud töötajaid julgustatakse koju jääma ja end terveks ravima ning töötaja saab paar tasulist päeva tervenemiseks.

Vahetustega töö puhul saab töötaja valida osalise töökoormuse soovi korral ja sobivad tööpäevad kuu jooksul.

Kergema haiguse puhul võimaldatakse kodus töötamist ja kuni kolme päeva haiguse puhul ei nõuta töövõimetuslehte.

TÖÖAEG

Töötajatel on võimalik valida tööpäeva alguse aega ajavahemikus kell 6-8.

Alati on võimalik vajadusel isiklikes asjades töölt ära käia ja töötunnid tagasi või ette teha.

Ei registreeri täpset saabumist või lahkumist. Näiteks kui kliendikohtumised toimuvad õhtul hilise ajani, ei pea tulema kontorisse kindlasti kell 9 hommikul, vaid võib tulla ka hiljem.

Mitmed firmad kingivad naistepäeval naisperele lilli ning lubavad nad varem koju.

SUHTLUS

Regulaarsetel kuukoosolekutel räägitakse probleemidest/muredest ja keerulisemast kliendi juhtumist ning mida oleme sellest õppinud.

Strateegilistesse otsustesse kaasatakse igal aastal umbes 15 inimest, kes räägivad sõna sekka, kuidas nemad näevad ettevõtte arengut erinevates valdkondades – personal, müük, turundus, finants, tootearendus, teenuste ja tiimide juhtimine jne.

Toimub rahulolu-uuring, mis võetakse aluseks ettevõttes langetatavate otsuste tegemisel.

Õhkkond on sõbralik ja töötajad julgevad tulla ütlema, kui neil on mingeid soove – näiteks saada uus  mikrolaineahi või soetada piljardilaud.

Iga edukalt katseaja läbinud töötaja saab kingituse.

Katseajal töötajatel toimub nelja kuu jooksul kolm arenguvestlust, mil antakse tagasisidet seni tehtule, tunnustatakse heade tulemuste eest ja saab juhiseid edaspidiseks tööks.

TUNNUSTAMINE

Igas kvartalis valitakse parimaid töötajaid, kes saavad koos kaaslastega minna ettevõtte kulul õhtusöögile.

Pikk soodustuste nimekiri: autoliising koos bensiinikaardiga, aastapreemia rahas, firma aktsiatega premeerimine, koolitused (näiteks aastakonverents USAs), 2% aastapalgalisa, kui töötaja maksab 1% oma aastapalgast pensioni III sambasse. Korporatsiooni parimad töötajad saavad reisi koos kaaslasega Hawaiile.

Ettevõtte juhid, nii juhatus kui keskastme juhid ja tiimide juhid, kuuluvad juhtide klubisse. Üks kord kuus toimub klubi üritus, kus kohtutakse Eesti juhtivate ettevõtjatega.

Firmas on tunnustamissüsteem, kus saab kiita kolleegi ja temale kaardi ja meelehea saata – näiteks kinopileti.

Sündmustele kutsutakse ka endisi töötajaid.

PERSONAL

Omal soovil lahkujaid oodatakse alati tagasi tööle.

Esitati kauaaegne endine töötaja tema teenete eest presidendi teenetemärgi saamiseks tunamullu ja seda ka tunnustati.

Kõikidele koondatavatele töötajatele, kes on töötanud vähemalt kümme aastat ning kelle tööleping lõpetatakse koondamise tõttu ühe aasta jooksul enne üldistel alustel vanaduspensionile õigust andva vanuse saabumist, pakub tööandja igakuist toetust pensionile õigust andva vanuse saabumiseni.

Koondatavatele töötajatel pakutakse konsultatsiooni ettevõtte tööõigusjuristiga, personaliosakond aitab kandideerimisdokumentide vormistamisega.

Firma annab soovituskirja kaasa praktikantidele, kellele ei ole võimalik tööd pakkuda.

Kui töötaja lahkub ettevõttest, makstakse talle tema toodud klientide poolt tehtud tehingute eest tasu ka siis, kui tehingud toimuvad pärast töötaja ettevõttest lahkumist.

MUU

Naistepäeval kingitakse naistele lilli ning võimaluse korral, lastakse naised sel päeval varem töölt koju.

10% töötajatest on üliõpilased, kes ei tööta täistööajaga, kuid neil on tagatud samad tingimused mis teistelgi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. April 2016, 18:03
Otsi:

Ava täpsem otsing