FSB süüdistab Notðnoi Dozori endist liiget luuramises

13. mai 2016, 15:25
FSB pidas kinni Eesti elaniku Arsen Mardaleiðvili.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160513/NEWS/160519834/AR/0/FSB.jpg

Venemaa Föderaalne Julgeolekuteenistus (FSB) teatas, et pidas kinni Eesti elaniku Arsen Mardaleiðvili, kes väidetavalt kogus infot Venemaa relvajõudude kohta kaitsepolitsei ülesandel, vahendas Interfax.

Kurioosseks teeb juhtumi see, et Mardaleiðvili on tuntud kui venemeelse organisatsiooni Notðnoi Dozor liige. Notðnoi Dozori mitut liiget (sh rühmituse prünksiööde aegset liidrit Dmitri Linterit ja aktiviste Maksim Revat ja Mark Sirõkki) seostati nn pronksiöö organiseerimisega. Mardaleiðvili on olnud Notðnoi Dozori Kohtla-Järve haru juht. Ta on olnud käsivõitluskunstide treener.

FSB teatas, et eriteenistuse Peterburi osakond pidas kinni kodakondsusetu 1969. aastal sündinud Eesti elaniku Arsen Mardaleiðvili. Büroo väitel kogus Mardaleiðvili Eesti Kaitsepolitsei ülesandel sihipäraselt salastatud infot Venemaa relvajõudude kohta. FSB hinnangul võis infoleke tekitada kahju riigi julgeolekule. Rohkem infot FSB ei jaganud.

Notðnoi Dozori üks juhtfiguure Dmitri Linter käis eelmisel nädalal pikal ülekuulamisel kaitsepolitseis. Linter soovis korraldada 9. mail rongkäigu „Surematu rügement“.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. May 2016, 15:25
Otsi:

Ava täpsem otsing