Euroala raiskab keskpanga „ostetud“ aega

19. mai 2016, 15:45
Euroopa Kekspank
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160519/NEWS/160519617/AR/0/Euroopa-Keskpank.jpg

Täna avaldatud Euroopa Keskpanga nõukogu aprillikuu intressinõupidmise protokollist ilmneb mure, et poliitikud pole ülilõdva ja erakorralise rahapoliitikaga loodud soodsaid tingimusi kasutanud vajalike reformide elluviimiseks.

„Tugevalt rõhutati vajadust, et teised poliitikavaldkonnad (lisaks keskpanga rahapoliitikale – toim) palju mõjusamalt panustaksid ja seda nii kohalikul kui ka Euroopa tasandil,“ tsiteeris protokolli agentuur Bloomberg.

Keskpanga poliitika on aidanud riikide laenukulud rekordmadalad hoida ning kannustanud majanduse tsüklilist toibumist. Protokolli on jõudnud mõne osalise arvamus, et keskpanga võimalused inflatsiooni ja majanduskasvu elustamiseks hakkavad ammenduma.

Euroopa Keskpanga märtsis otsustatud täiendava stiimuli elemendid ei ole kõik veel käivitunud – pankade uus fikseeritud intressimääradega odavate laenude programm käivitub juunis, niisamuti kui võlakirjade tugiostuprogrammi laienemine ettevõtete võlakirjadele. Sellele lisaks täiendavaid meetmeid aruteludes vajalikuks ei peetud.

„Fookus peab nüüd olema viimaste otsuste elluviimisel,“ nendib protokoll. Keskpanga selge siht on inflatsioon euroalal võimalikult kiiresti 2% lähistele tagasi tuua.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. May 2016, 15:53
Otsi:

Ava täpsem otsing