Maksuamet võttis Ida-Viru luubi alla

10. juuni 2016, 16:00
Maksu- ja tolliamet.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160610/NEWS/160619962/AR/0/AR-160619962.jpg

Maksuamet on rangemalt ette võtnud Ida-Virumaa alkoholi-, tubaka- ja kütusemüüjate kontrollimise.

Maksuamet korjas Kohtla-Järve mitmes kaupluses müügilt AlcorDistillery ühe menukama viina Y2K pudelid. Müügilt korjamise põhjus on valed maksumärgid ja asi puudutas ASi Assoll Astar-4 ja OÜ VB Edu kauplusi, kirjutasime eile. 

Maksuameti pressiesindaja Mailin Aasmäe ütles, et AlcorDistilleryga seotud toimingud on maksusaladuse kaitse all. "Seetõttu ei ole meil paraku võimalik saadetud infot ei kinnitada ega ümber lükata," ütles ta.

Maksuamet kontrollib tema sõnul praegu Ida-Virumaal aktsiisikaupade käitlejaid aktiivsemalt. See puudutab poode, baare, tanklaid ehk kõiki, kes alkoholi, tubakat ja kütust müüvad. Kontrollitakse alkoholi, tubaka ja vedelkütuse seaduse nõuete täitmist. Samuti hoitakse silma peal võimalikul illegaalsel kaubal.

"Kuna meie tegevus ei ole seal veel lõppenud, on praegu tulemustest liiga vara kokkuvõtteid teha," märkis pressiesindaja.

Kui kontrollide käigus tekib kahtlus, et tegemist on rikkumisega, võtab maksuamet Aasmäe sõnul kauba asjaolude selgitamiseks asitõendina hoiule. Kui selgub, et kaubaga on kõik korras, läheb see tagasi tarbimisse, lisas ta. 

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. June 2016, 15:23
Otsi:

Ava täpsem otsing