LHV aktsionärid: kes realiseerib kasumi, kes soovib juurde osta

20. juuni 2016, 17:30
Mööblitootja Bellus Furnitur juht Rolf Relander näeb LHV aktsial veel palju kasvupotensiaali.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160620/NEWS/160629969/AR/0/LHV,-pank,-aktsia,-IPO,-börs,-väärtpaber,-.jpg

LHV aktsiatega viimasel ajal kaubelnud investorid ning aktsionärid seisavad kindlameelselt LHV juhtide taga.

Investor ning kaupleja Lauri Meidla on viimase paari kuu jooksul oma osalust LHVs suurendanud ligikaudu 22 000 aktsia võrra. Meidla kommenteeris enda ostu järgnevalt: „Mul on LHVga seoses ainult üks suur probleem – tahaks rohkem aktsiaid, aga praegu ei saa. Elus saab tegelikult teha väga vähe suuri ja kontsentreeritud investeeringuid. LHV on üks neist, sest ma usun, et nende võtmetöötajad oma kiindumuse ja põhimõtetega on Tallinna börsi parimad. Tõsiseid, ehk isegi printsipiaalseid, investeeringuid ei saa ainult P/B (leitakse jooksva aktsia hinna jagamisel raamatupidamisliku väärtusega aktsia kohta – toim) või P/E (aktsia hinna ja kasumi suhe – toim) numbrite järgi teha, sa pead tundma ettevõtte hinge.“

Audiitor ning pankrotihaldur Jaak Annus, kes on LHV aktsiaid omanud juba pikka aega ning kes pärast IPOt on neid ca 24 000 juurde ostnud, ütles, et tema arvates on LHVs väga usaldusväärse taustaga juhid, talle meeldiv avalik juhtimissüsteem ning mõistetavad otsused. „Tunnen LHV juhtivisikuid juba Hansapanga ajast ning usaldusväärsus ongi olnud huvi aluseks. Ka siis, kui LHV pank miinustes oli,“ selgitas Annus. Tulevikku silmas pidades ütles ta, et pole kindlasti huvitatud aktsiate müügist. Aktsia mõistliku hinna ning vabade vahendite korral nende juurdeostmist ta igal juhul ei välistanud.

Ettevõtet kiidab ka umbkaudu 13 000 LHV aktsiat müünud mööblitootja Bellus Furnitur juht Rolf Relander. „Tegu on väga hästi juhitud finantsettevõttega, millel on veel palju kasvupotensiaali,“ sõnas ta. Müügi põhjenduseks viitas Relander enda investeerimisfirmale Caplia Invest OÜ. Nimelt ei jälgi ta portfelli üksikuid tehinguid igapäevaselt. „Kui LHV aktsiat on müüdud, siis seda seetõttu, et seda ei ole vaadatud kui üksikut ettevõtet, vaid on silmas peetud portfelli hajutatust,“ selgitas ta.

AE Projekti Insener OÜ tegevjuht Alger Ers müüs terve oma osaluse, tuues põhjuseks, et aktsia IPO-järgne käekäik oli piisavalt hea mõningase kasumi realiseerimiseks. „LHV võlakirjade omanik olen jätkuvalt edasi ja neid ma müüa ei kavatse,“ sõnas Ers. Ta lisas aga, et kui avanevad soodsamad ostuvõimalused, kaalub ta hea meelega uuesti LHV aktsiate omandamist.

Swedbank: LHV aktsia tuli, et jääda

Swedibanki maakler Temis Kaas sõnas, et LHV aktsiatega kauplemine oli avanädalal väga aktiivne ning ka hinnaliikumised olid märkimisväärsed – esimesel nädalal tehti LHV aktsiatega peaaegu tuhat tehingut. Pärast avanädalat on tehingute arv küll mõnevõrra vähenenud, kuid Kaas arvas, et LHV aktsia jääb nii tehingute arvu kui ka käibe poolest Tallina börsi esiviisikusse ka edaspidi.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. June 2016, 17:04
Otsi:

Ava täpsem otsing