Transferwise laienes Jaapanisse

07. september 2016, 08:56
Transferwise'i üks asutajaid Taavet Hinrikus
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160907/NEWS/160909809/AR/0/AR-160909809.jpg

Soodsaid rahaülekandeid võimaldav Transferwise alustas tänasest tegutsemist ka Jaapanis.

Sihikul on need 1,3 miljonit jaapanlast, kes elavad välismaal ja võiksid olla huvitatud raha kodumaale saatmisest. Samuti 2,2 miljonit Jaapanis elavat välismaalast, rääkis firma üks asutajaid Taavet Hinrikus Tokyos agentuurile Bloomberg.

Firma teeb tehingute lõpule viimiseks ja likviidsuse tagamiseks koostööd Mitsubishi UFJ Financial Groupiga.

Kuus aastat tegutsenud Transferwise’i üks argumente nende teenuse eelistamiseks on see, et ülekandetasud on kaheksa korda odavamad kui traditsiooniliste rahaülekannete puhul.

Jaapanis alustatakse tegevust kolme kohaliku töötajaga. Aastaga peaks töötajate arv kasvama kümnele. Veebileht on nii jaapani kui inglise keeles. Lähema paari aasta siht on endale saada vähemalt 5% Jaapani piiriüleste rahaülekannete turust.

Lisaks Jaapanile on Transferwise tänavu tegutsemist alustanud Brasiilias, Kanadas, Hiinas ja Singapuris. Järgmisena plaanitakse laieneda Uus-Meremaale ja Hongkongi.

Firma käest käib kuus läbi üle miljardi dollari, mis säästab klientidele iga päev miljon dollarit, ütles Hinrikus. Käive ja tehingute arv on tema sõnul viimase aastaga enam kui kahekordistunud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. September 2016, 09:00
Otsi:

Ava täpsem otsing