Saksamaa piirab sotsiaaltoetusi ELi kodanikele

13. oktoober 2016, 11:00
Saksamaa kantsler Angela Merkel
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161013/NEWS/161019858/AR/0/Saksamaa.jpg

Saksamaa valitsus kiitis eile heaks eelnõu, mille eesmärk on vähendada võimalust, et teiste Euroopa Liidu riikide kodanikud tulevad Saksamaale ja hakkavad päevagi töötamata kohe sotsiaaltoetustest elama.

Uue seaduse järgi ei ole teistest ELi riikidest tulijatel, kui nad ei ole tööpanust andnud, võimalik esimese viie aasta jooksul enamikest sotsiaaltoetustest ja töötu abirahadest osa saada, vahendas Wall Street Journal.

Seaduse karmistamine on tingitud Saksamaal sisserände suhtes kasvanud rahulolematusest, mis on paisutanud paremäärmusliku partei AfD toetusnumbreid. Samuti on mõju avaldanud Briti referendum, kus teiste ELi riikide kodanikele makstavad sotsiaaltoetused oli teravalt teemaks.

Saksamaa sotsiaalministri Andrea Nahlesi sõnul tugevdab muudatus usaldust Euroopa ideesse ja selle ühte suuremasse saavutusse, tööjõu vabasse liikumisse.

Eelnõu peab veel kinnitama Saksamaa parlament.

Samal ajal lubab Prantsusmaal presidendikandidaadiks pürgiv Nicolas Sarkozy samuti sisserännet piirata ja kitsendada teiste ELi riikide kodanike juurdepääsu Prantsusmaa sotsiaaltoetuste süsteemile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. October 2016, 11:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing