Riik plaanib pikendada kuriteokahju aegumistähtaega

18. oktoober 2016, 15:33
Riik plaanib pikendada kuriteokahju aegumistähtaega.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161018/NEWS/161019697/AR/0/seadus.jpg

Justiitsministeerium saatis huvirühmadele arvamuse avaldamiseks eelnõu väljatöötamiskavatsuse, millega soovitakse kuriteoga tekitatud kahju puhul pikendada kohtuotsusega tuvastatud nõude aegumistähtaega 10 aastalt näiteks 30 aastale.

"On absurdne, et teatud inimesed tekitavad oma ohvrile või riigile suurt kahju ja jätavad selle lihtsalt tasumata ning ühel hetkel need nõuded aeguvad. Väljatöötamiskavatsusest peakski kasu olema just selliste juhtumite puhul," rääkis justiitsminister Urmas Reinsalu.

Praegu kehtiv aegumistähtaeg jõustus 2011. aastal ning toona oli eesmärk parandada nende inimeste olukorda, kes majanduskriisi tõttu olid raskustesse sattunud, kuid seadus ei arvestanud sellega, et nii leevenes ka nende inimeste olukord, kelle võlad olid tekkinud kuritegude tõttu. "Seetõttu soovimegi praegu need kaks asja teineteisest eristada," selgitas Reinsalu.

Täpsemalt on soov pikendada aegumistähtaega kuriteoga tekitatud kahjuhüvitamise nõuete puhul. Praegu kehtib reegel, et kuriteoga tekitatud kahjunõue, mille kohus on lahendiga tunnustanud, aegub kümne aasta jooksul. Väljatöötamiskavatsuse kohaselt võiks see olla kindlasti pikem, näiteks 30 aastat.  

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    18. October 2016, 15:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing