Alajõe üritas Ärmat päästa riigi rahaga

24. november 2016, 13:01
Erma park: 2007. aastal. Külalistemajaks ei saa Ärma talu kompleks ilmselt kunagi.
http://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20161124/NEWS/161129828/AR/0/AR-161129828.jpg

Tänane Postimees kirjutab, et 2012. aasta algul saatis EASi toonane juht Maria Alajõe majandusministeeriumisse kirja, mis näitab, et ta käsitles presidenti ja tema abikaasat niiöelda teistest võrdsemate kodanikena.

Ehkki Ermamaa sai 190 000 eurot toetusraha Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi turismiettevõtjate tootearenduse ja turunduse programmist, tegi Alajõe Postimehe andmeil ministeeriumile ettepaneku katta tagasinõue Phare programmist, mille eesmärk oli hoopis toetada Ida-Euroopa riike enne ühinemist Euroopa Liiduga.

Toonane majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts sai seda kirja nähes väga vihaseks ning käskis selle tagasi võtta. Alajõe pakkumine jättis lausa kuriteokatse mulje, justkui kingiks Parts oma allkirjaga riigisisest raha kasutades Ilvesele talu, kirjutab Postimees.

Praegu riigikogu kantselei direktorina töötav Maria Alajõe on öelnud, et Ermamaad puudutav oli keeruline otsus ning tema hinnangul tegi EAS tol hetkel juriidiliselt õige otsuse. Praegu avalikuks tulnud nn Ermamaa rahastamise skandaal oli üks põhjusi, miks EASi juht Hanno Tomberg läinud nädalal ametist vabastati.

Riigikogu esimees Eiki Nestor leiab, et Alajõe ei pea EASi skandaali tõttu praegusest ametist lahkuma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2016, 13:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing